MINISTERSTWO ZMIENIA DECYZJĘ – W CZERWONEJ STREFIE INNY LIMIT PASAŻERÓW

MINISTERSTWO ZMIENIA DECYZJĘ – W CZERWONEJ STREFIE INNY LIMIT PASAŻERÓW

Przepisy nieco złagodzono.

W opublikowanym właśnie rozporządzeniu pojawiła się zmiana dotycząca komunikacji zbiorowej w strefach czerwonych. Zakłada ona, że limit pasażerów wynosi 50% liczby miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc w autobusie (ok.30 osób), co oznacza dwukrotne zwiększenie liczby pasażerów w stosunku do pierwotnych decyzji władz centralnych. – Warto zaznaczyć, że ostatnia decyzja dotyczy linii poruszających się wyłącznie w strefach czerwonych. Wnioskujemy więc, że na liniach poprowadzonych pomiędzy strefami już nie. W tym przypadku obowiązują dotychczasowe obostrzenia – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie. W strefach żółtych, w odniesieniu do komunikacji, nie wprowadzono dodatkowych rygorów.

W tej sytuacji MZK Jastrzębie rezygnuje z dodatkowych kursów na linii W10 (Jastrzębie-Wodzisław-Rybnik). Są one aktualne tylko dzisiaj, w poniedziałek 10 sierpnia.

Przypomnijmy, że w obowiązuje obowiązek zasłanianie ust i nosa (w strefie czerwonej także w przestrzeni publicznej, w tym na przystankach autobusowych). Od września osoba, która tego nie robi musi posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające przeciwskazania. Bez względu na częste zmiany regulacji prawnych, warto zachować dystans i często dezynfekować ręce.

źródło: www.mzkjastrzebie.com

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *