MP MŁODZIKÓW W JUDO

Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszego regionu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo, które odbyły się w miniony weekend w Jastrzębiu-Zdroju.

Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Monika Sawczuk. Zawodniczka KS Akademia Sparta Skoczów w finale kategorii wagowej do siedemdziesięciu kilogramów pokonała Krystynę Olbrich (PTS Janosik Bielsko-Biała).

Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli Bartosz Moćkun (KJ Koka Jastrzębie) – kategoria do osiemdziesięciu jeden kilogramów oraz Bartosz Baczyński (UKS Wisła Centrum) – kategoria do dziewięćdziesięciu kilogramów.

Klasyfikacja końcowa:

Młodziczki

Kategoria do 40 kg

1. Amelia Budzisz (GKS Czarni Bytom)
2. Hanna Siedlecka (GKS Olimpia Grudziądz)
3. Julia Walendzik (UKJ Lemur Warszawa)

Kategoria do 44 kg

1. Lidia Jędrzejak (UKJ Lemur Warszawa)
2. Karolina Siennicka (UKS Safari 152 Warszawa)
3. Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom)
3. Karolina Rosa (GKS Czarni Bytom)

Kinga Nowak (KJ Koka Jastrzębie) – odpadła w I rundzie repesaży

Kategoria do 48 kg

1. Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom)
2. Jadwiga Dryjańska (UKJ Lemur Warszawa)
3. Aleksandra Wybańska (KS Budowlani Sosnowiec)
3. Maja Żmuda (MKS Pałac Młodzieży Katowice)

Karolina Śmiech (KJ Koka Jastrzębie) – odpadła w II rundzie repesaży
Ewa Tęcza (KS Akademia Sparta Skoczów) – odpadła w II rundzie
Wiktoria Michalska (KS Cieszyn) – odpadła w I rundzie

Kategoria do 52 kg

1. Daniela Badura (GKS Czarni Bytom)
2. Emilia Jagiełło (UKS Judo Tora Wierzchosławice)
3. Martyna Gałek (KS Start Radom)
3. Martyna Janaszek (AKS Strzegom)

Natalia Król (KS Cieszyn) – odpadła w I rundzie repesaży

Kategoria do 57 kg

1. Marcelina Wrocławek (KS Budowlani Sosnowiec)
2. Oliwia Szafrańska (PKS Olimpia Poznań)
3. Justyna Małacha (LKS Szubinianka Szubin)
3. Julia Wiśniewska (KS Judo Gwardia Koszalin)

Kategoria do 63 kg

1. Anna Bednarz (UKS Piętnastka Krosno)
2. Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa)
3. Renata Nowak (UKS Piętnastka Krosno)
3. Natalia Poprawska (UKS Judo Tuliszków)

Kategoria do 70 kg

1. Monika Sawczuk (KS Akademia Sparta Skoczów)
2. Krystyna Olbrich (PTS Janosik Bielsko-Biała)
3. Natalia Dul (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
3. Alicja Janeczko (UKS Judo Mysłowice)

Kategoria pow. 70 kg

1. Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno)
2. Katarzyna Znamirowska (TS Judo Gryf Słupsk)
3. Zuzanna Mikołajczak (KS Judo Gwardia Koszalin)
3. Patrycja Stefaniuk (UKS Ippon Tychy)

Młodzicy

Kategoria do 42 kg

1. Marcel Derkacz (UKS Ryś Warszawa)
2. Bartosz Wiwatowski (UKS Kodokan Toruń)
3. Mateusz Kluszczyk (UKS ASW Judo Jasło)
3. Paweł Surgel (UKJ Millenium Rzeszów)

Kategoria do 46 kg

1. Hubert Biedrzycki (UKS Conrad Gdańsk)
2. Franciszek Koźlik (AZS AWF Katowice)
3. Nikodem Gajcy (UKJ Yuko Józefów)
3. Hubert Ratajczak (UKS Olimp Nowa Sól)

Oliwier Kozłowski (KS Cieszyn) – odpadł w II rundzie repesaży

Kategoria do 50 kg

1. Kamil Michna (GKS Czarni Bytom)
2. Adam Małolepszy (UKS Halinów Team)
3. Jakub Golędzinowski (UKJ Lemur Warszawa)
3. Oskar Pyrzewski (UKS De La Salle Gdańsk)

Dominik Buczak (KJ Koka Jastrzębie) – odpadł w I rundzie repesaży
Krystian Pawlak (KJ Koka Jastrzębie) – odpadł w I rundzie

Kategoria do 55 kg

1. Kamil Kustrzycki (KS Judo Gwardia Koszalin)
2. Adam Kazimierczak (KS Yawara Warszawa)
3. Alan Balcerzowski (UKS Conrad Gdańsk)
3. Eryk Neumann (MKS Olimpijczyk Włocławek)

7. Jacek Drewek (UKS Nakano Pogwizdów)
Kamil Baron (KS Akademia Sparta Skoczów) – odpadł w I rundzie repesaży

Kategoria do 60 kg

1. Bartosz Lepianka (UKJ Lemur Warszawa)
2. Krzysztof Cieciorko (KS Judo Tigers Warszawa)
3. Jakub Kolos (TS Gwardia Olsztyn)
3. Sergiusz Stańczewski (UKS Kodokan Toruń)

Dawid Staniek (KS Akademia Sparta Skoczów) – odpadł w II rundzie repesaży
Wiktor Filipczyk (KJ Koka Jastrzębie) – odpadł w I rundzie repesaży

Kategoria do 66 kg

1. Dawid Szulik (KS Polonia Rybnik)
2. Jakub Kuczyński (UKS Conrad Gdańsk)
3. Maksymilian Nowak (UKS Dziesiątka Bydgoszcz)
3. Miłosz Siemoński (KS Yawara Warszawa)

Filip Czupil (UKS Nakano Pogwizdów) – odpadł w II rundzie

Kategoria do 73 kg

1. Michał Wąsikowski (Judo Legia Warszawa)
2. Bartłomiej Szadejko (UKS Conrad Gdańsk)
3. Jarosław Giembicki (PKS Olimpia Poznań)
3. Wiktor Lewandowski (MKS Olimpijczyk Włocławek)

Artur Augun (KS Cieszyn) – odpadł w III rundzie

Kategoria do 81 kg

1. Szymon Radziusz (UKS Ósemka Nowa Sól)
2. Szymon Malinowski (UKS Conrad Gdańsk)
3. Bartosz Moćkun (KJ Koka Jastrzębie)
3. Jakub Kielesiński (Judo Legia Warszawa)

5. Łukasz Sojak (KJ Koka Jastrzębie)

Kategoria do 90 kg

1. Jakub Skrodzki (UKS Opty Gdynia)
2. Damian Kubiak (KS AJ Poznań)
3. Bartosz Baczyński (UKS Wisła Centrum)
3. Antoni Nojek (UKJ Champion Warszawa)

Kategoria pow. 90 kg

1. Miłosz Klos (UKS Szóstka Pila)
2. Brajan Leśniewski (ULKS Judo Kowala)
3. Maciej Bernatowicz (KS Judo Tigers Warszawa)
3. Bartosz Żak (UKS Pohl Judo Przemęt)

Patryk Węglorz (UKS Nakano Pogwizdów) – odpadł w I rundzie

źródło:olzasport

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *