NA OSTRYM FINISZU ZASADNICZEJ

NA OSTRYM FINISZU ZASADNICZEJ

Rozpoczyna się ostry finisz fazy zasadniczej, który zadecyduje o rozstawieniu w play-off. Trzy z czterech spotkań końca czwartej rundy hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają na wyjazdach, a pierwszym z nich będzie mecz w Sanoku. Po punkty na Podkarpacie ekipa trenera Roberta Kalabera wyruszyła w piątkowy poranek. Życzymy szerokiej drogi i… powrotu w dobrych humorach. Początek meczu z Ciarko STS o godz. 18:00. Pojedynek pokaże Polskihokej.tv.

Do dyspozycji trenera Kalabera są prawie wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu. W Sanoku nie wystąpi jedynie Jirzi Klimiczek, który od pewnego czasu ma kłopoty z pachwiną. Mimo tej absencji to lider PHL jest faworytem zmagań i miejmy nadzieję, że wywiąże się z tej roli. Truizmem będzie jednak przypominanie, że podopieczni trenera Marka Ziętary „nie położą się” na tafli swojego obiektu. Sanoczanie w styczniu potrafili pokonać na wyjazdach Tauron Podhale Nowy Targ (3:1) i Comarch Cracovię (5:4 d.), a to wystarczająca przestroga przed ewentualnym lekceważeniem ósmej siły ekstraligi.

W poprzednich trzech spotkaniach z Ciarko STS Sanok ekipa JKH GKS Jastrzębie odniosła komplet zwycięstw. 25 września na Jastorze nasz zespół wygrał 4:2 (0:1, 2:0, 2:1), zaś miesiąc później triumfował w Sanoku 6:1 (2:1, 3:0, 1:0). Z kolei 6 grudnia na naszym lodowisku padł wynik 6:2 (1:2, 5:0, 0:0). Dodajmy, że był to ostatni mecz niesamowitej serii dwunastu ligowych zwycięstw JKH GKS z rzędu, którą kilka dni później przerwał GKS Katowice. Jak widać, najtrudniej gra nam się z sanoczanami w pierwszej tercji, a zatem kluczem do trzech punktów będzie upilnowanie gospodarzy na początku zmagań.

Spośród szesnastu trafień dla naszej drużyny trzy zapisał na swoje konto bohater ostatniego starcia z Podhalem Marek Hovorka, na którego dobrą formę strzelecką liczymy także i teraz. Ponadto bramkarza Sanoka pokonywało jeszcze ośmiu innych naszych zawodników.

Przypomnijmy, że mecz w Sanoku nie kończy wyjazdowych emocji na najbliższy weekend, bowiem w niedzielę jastrzębian czekają derby w Katowicach. Następnie rozpoczniemy przygotowania do finału Pucharu Polski z Re-Plast Unią Oświęcim.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


CIARKO STS SANOK
32. KOLEJKA
29.01.2021, godz. 18:00
Sędziują: K. Kozłowski, S. Kryś
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
35
(27-3-5)
ZWYCIĘSTWA27
(20-0-7)
190BRAMKI176
BILANS MECZÓW
(Sanok)
21
(15-2-4)
ZWYCIĘSTWA9
(5-0-4)
109BRAMKI82

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych

źródło treści oraz fotografii: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *