NA PODWÓJNYM GAZIE I BEZ UPRAWNIEŃ

NA PODWÓJNYM GAZIE I BEZ UPRAWNIEŃ

Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali kierującego daewoo. Mężczyzna nie dość, że nie miał prawa jazdy i był pijany, to jeszcze próbował wmówić policjantom, że to nie on kierował. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Dzisiejszej nocy jastrzębscy policjanci, patrolując ulicę Wrocławską, zauważyli samochód osobowy marki daewoo, którego kierujący na widok radiowozu nerwowo się rozgląda. Gdy wywiadowcy zawrócili, kierujący osobówką natychmiast zatrzymał się i przeskoczył na tylną kanapę. Okazało się, że kierowca – 18-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju – nie przyznaje się do prowadzenia samochodu. Mundurowi nie mieli jednak co do tego żadnych wątpliwości, co potwierdzili pasażerowie. Kierujący był pod wpływem alkoholu oraz nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Wywiadowcy ustalili, iż pasażer także nie jest bez winy. 23-latek udostępnił swój pojazd koledze, choć wiedział, że ten nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz znajduję się pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego wykroczenia jastrzębianin także odpowie przed sądem.

źródło :policja jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *