Nie daj sobie dmuchać w Kaszę

O prawie prosto i ciekawie rozmawiamy z Łukaszem Kaszą – prawnikiem zajmującym się obsługą prawną przedsiębiorstw. Z wyróżnieniem ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego, absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego. Członek Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej. Założyciel i redaktor portalu prawoprosto.pl. Łukasz Kasza udziela się także w samorządzie terytorialnym – jest Przewodniczącym Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Już sama nazwa naszego cyklu informacyjnego sugeruje, że chcemy mówić o prawie w sposób prosty i ciekawy. Jest odpowiedzią na społeczne zainteresowanie mieszkańców nie tylko Jastrzębie-Zdroju. Projekt stworzony aby rozszerzać świadomość prawną społeczeństwa.

Umowy zawierane z nie przedsiębiorcami – jedną z najważniejszych umów zawieranych z nie przedsiębiorcami jest zakup samochodu. Taka umowa rodzi bardzo dużo konfliktów, problemów, niepewności, wizyt u prawnika itp.

Jak odnaleźć firmę w Internecie – jak znaleźć, sprawdzić, namierzyć, uzyskać informację na temat przedsiębiorstwa w Internecie. 

Hate w Internecie – Grupy ludzi wpisujące anonimowo brednie, obraźliwe rzeczy. To jest plaga, która dotyka praktycznie każdego państwa, każdych struktur, każdych społeczności. 

Odrzucenie spadku – niestety nie jest tak, że otrzymanie spadku jest to zawsze coś korzystnego. Często bywa, że po zmarłej osobie pozostają tylko długi. Odrzucenie spadku jest powiązane z tym, że my z tego spadku rezygnujemy.

 

Rękojmia czy gwarancja? – ważna rzecz, która niekiedy nam umyka, czyli czym różni się gwarancja od rękojmi. Warto znać różnicę, aby móc z nich korzystać.

 

Odstąpienie od umowy – oddawanie towaru zakupionego przez Internet. Jak to działa, czy można odstąpić od umowy tylko przez Internet, czy tylko w zwykłym sklepie.

 

Znalezione nie kradzione – hasło funkcjonujące w społeczeństwie, które tak do końca nie odzwierciedla stanu prawnego.