NIEPRAWIDŁOWE PARKOWANIE TO DOPIERO POCZĄTEK...

NIEPRAWIDŁOWE PARKOWANIE TO DOPIERO POCZĄTEK...

Interwencje dotyczące nieprawidłowego parkowania to dla policjantów ruchu drogowego w Jastrzębiu-Zdroju codzienność. Jednakże takiego zakończenia interwencji na ulicy Reja mundurowi się nie spodziewali.

Wczoraj przed godziną 7.00 jastrzębski dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieprawidłowym parkowaniu na ulicy Reja w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci ruchu drogowego na miejscu ujawnili kilka pojazdów niestosujących się do znaku pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się”. W trakcie podejmowanych czynności do jednego z pojazdów, którego dotyczyła interwencja, podbiegł mężczyzna. Pomimo nawoływania przez mundurowych wsiadł i odjechał. Mundurowi nie tracili kierującego z oczu. Mężczyzna przeparkował pojazd w inne miejsce. Stróże prawa podeszli do kierującego, aby wyjaśnić, iż mimo że przestawił pojazd, to przecież doszło do popełnienia wykroczenia. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od 39-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący, który wczoraj pozwolił sobie na jazdę po użyciu alkoholu. Około godziny 12.30 na Szerokiej, mundurowi zatrzymali 44-letniego kierującego peugeotem, którego badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 0,4 promila.

Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *