Nowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka

Nowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka

Ponad 500 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju może już korzystać z nowej pracowni komputerowej składającej się z 14 stanowisk uczniowskich i komputera nauczycielskiego. Fundacja JSW przeznaczyła na ten cel ponad 49 tysięcy złotych.

Komputery  stały się nieodzownym elementem naszego życia, a co za tym idzie brak umiejętności obsługi sprzętu komputerowego jest w dzisiejszych czasach sporą przeszkodą. Szczególnie ostatni rok pokazał nam jak bardzo nasze życie może być zależne od Internetu. Zatem szkoła nie powinna odbiegać w tym względzie od otaczającej nas rzeczywistości. Jej zadaniem jest wyposażenie uczniów w umiejętności informatyczne niezbędne do efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie. Co więcej, zadaniem szkoły jest kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań zapewniających uczniom bezpieczeństwo w sferze Internetu.

Większość komputerów z których do tej pory korzystali uczniowie klas 1-8 zostało zakupionych 12 lat temu, 5 zostało dokupionych w 2012 r. Mimo usilnych starań szkoły i prac rewitalizacyjnych sprzęt z trudem był w stanie realizować podstawę programową, szczególnie po ostatniej reformie edukacji, kiedy to liczba uczniów znacznie wzrosła. W tej chwili uczniowie mają dostęp do nowoczesnego sprzętu, wyposażonego w system Windows 10, pakiet Office oraz pozostałe programy niezbędne do realizacji zajęć informatycznych.

W celu uatrakcyjnienia zajęć zakupiono również tablicę interaktywną, głośniki, rzutnik i słuchawki do każdego stanowiska komputerowego. Aby wszystkie komputery mogły łączyć się w sieci Internetu bezprzewodowego zakupiono także router Wi-Fi.

źródło:fundacjajsw.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *