Awans tenisistek stołowych JKTS-u do I ligi kobietTENIS STOŁOWY

II Liga kobiet
Awans tenisistek stołowych JKTS-u do I ligi kobiet
Po długich sześciu latach tenisistki stołowe Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego wracają do I ligi kobiet. Ostatni raz nasza drużyna na zapleczu ekstraklasy występowała w 2013 roku, ale nie udało jej się utrzymać i nastąpił spadek. Przez sześć lat trwało mozolne budowanie składu, szkolenie od podstaw i już w poprzednim sezonie niewiele brakło do awansu. Jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze.


W normalnym układzie wygranie rozgrywek II ligi kobiet nie daje jeszcze prawa awansu do I ligi, trzeba jeszcze bowiem rozegrać dwa mecze barażowe z wygranym analogicznych rozgrywek drugoligowych w układzie województw dolnośląskiego i lubuskiego. W tym roku jednak drużyna MKS Rokita Brzeg Dolny zrezygnowała z prawa gry w barażach twierdząc, że nie ma szans, to samo uczyniła druga drużyna tym razem z Gorzowa Wlkp. Piątkowy pojedynek w jastrzębskiej hali „Omega” urósł więc do rangi meczu o wszystko. Kto wygrywa awansuje do I ligi kobiet.


Nasza drużyna do tego dnia wygrała wszystkie, 15 meczy, odstawiając każdego rywala zdecydowanie, musiała jednak wygrać ostatni mecz, zremisować lub przegrać nieznacznie 4:6, ale wtedy trzeba by było liczyć na korzystny bilans małych punktów. Kierownictwo klubu sprawę postawiło jasno : liczy się tylko zwycięstwo. Przy licznie zgromadzonej publiczności mecz nie zaczął się dla nas szczęśliwie, bowiem Paszek Agata, liderka zespołu, przegrała swój pierwszy mecz, a 32 letnia Gumula Renata, wielce utytułowana wychowanka klubu, przegrywała w swoim pojedynku 0:2. Gdyby było 2:0 dla przeciwniczek, to mogliśmy popłynąć stwierdził Fajkus Roman, Prezes JKTS-u. Ostatecznie jednak Renata opanowała sytuację, wygrała swoje spotkanie 3:2 w setach. Było 1:1 w meczu, potem zrobiło się 3:1 dla nas. Przeciwniczki wygrały jeszcze tylko jedną grę podwójną, gdyż na więcej nie było już je stać.

Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną jastrzębianek 8:2 i to one mogły bardzo się cieszyć z powrotu na zaplecze ekstraklasy.

Punkty dla naszej drużyny zdobyły : Wyrobek Sabina 2,5, Gumula Renata 2, Paszek Agata 1,5, Mikołajec Patrycja i Kubiak Anna po 1. Nasz zespół w rozgrywkach II ligi kobiet wygrał wszystkie szesnaście spotkań.
W latach 80-tych XX wieku GKS Jastrzębie cztery razy zdobywało tytuł Drużynowego Mistrza Polski kobiet. Z tamtego składu pozostała jedynie Paluch Dorota, która pełniła w tym sezonie funkcję kapitana, nie nagrała się za wiele, gdyż w większości meczy występowały bardzo młode jej koleżanki. Na awans zapracowały : Paszek Agata ( 17 lat ), Wyrobek Sabina ( 27 lat ), Mikołajec Patrycja ( 22 lata ), Kubiak Anna ( 14 lat ), Kałużny Laura ( 15 lat ), Gumula Renata ( 32 lata ) i wspomniana już Paluch Dorota.

W sposób mistrzowski zespół do rozgrywek przygotowywali : Pisarczyk Tomasz, Kolekta Jarosław i Fajkus Roman.

Drugi nasz zespół za przeciwnika miał silną drużynę KTS Gliwice, z którą przegrał 2:8. Tomczak Weronika zdobyła 1,5 punktu, zaś Krawczyk Kinga 0,5. Nasza druga drużyna pewnie jednak utrzymała się w drugoligowych szeregach. Z meczu na mecz grała coraz lepiej, pokonując wyżej notowane przeciwniczki.. Warto przedstawić jej skład, gdyż stanowią ją bardzo młode zawodniczki. Kapitanem jest doświadczona Zborowska Alina, a oprócz niej występowały : Tomczak Weronika ( 15 lat ), Pustelnik Kamila ( 15 lat ), Krawczyk Kinga ( 17 lat ), Kloczkowska Nadia ( 16 lat ), a także Potempa Roksana ( 18 lat ).

Komentarze są wyłączone.