Bajkowóz zawitał do Jastrzębia-Zdroju

15 lipca 2015r. w Zespole Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju miało miejsce niecodzienne wydarzenie – odbyło się uroczyste powitanie i przekazanie Bajkowozu podarowanego małym pacjentom przez Fundację Serdecznik z Poznania, w ramach projektu „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka”. Są to kolorowe domki na kółkach zawierające około 100 książek wybranych przez specjalistów. Znaleźć można wśród nich pozycje należące do kanonu literatury dziecięcej, jak również popularne nowości.

Bajkowozy to nie tylko książki. W każdym z domków, ukryte w szufladkach, znajdują się kolorowe dodatki takie jak: pierścień zmieniający kolor, czarodziejskie okulary, brokat, magiczne lusterka, stare mapy, pluszaki, pozytywki i wiele innych przedmiotów, które mogą stać się inspiracją do zorganizowania ciekawych zajęć z zakresu bajkoterapii. A wszystko to po to, by pomóc małym pacjentom przezwyciężyć smutek i tęsknotę za domem oraz wprowadzić je w radosny, baśniowy nastrój. Bajkowozem będzie można dotrzeć nawet do najciężej chorych, przykutych do łóżka dzieci.
Fundacja Serdecznik przekazuje swoje Bajkowozy dziecięcym oddziałom szpitalnym, szkołom przyszpitalnym, hospicjom, a także prowadzi warsztaty dla nauczycieli. To wspaniała i cenna inicjatywa, tym bardziej cieszy fakt, że Zespół Szkół z Jastrzębia-Zdroju stał się jego szczęśliwym posiadaczem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERASAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Komentarze są wyłączone.