sms pujcka online Jirkov rychlá online pujcka Velká Bíteš půjčka bez registru dnes rychla pujcka online Bojkovice pujcka online ihned bez registru Miroslav

Nasze miasto chce być bardziej zielone

Tegoroczna susza spowodowała, że trawa w wielu miejscach jest wypalona- nie pomogło nawet rzadsze niż zwykle jej koszenie. Dlatego urzędnicy postanowili zareagować i opracować nowy sposób utrzymania zieleni oraz zaplanować rozwój zielonych miejsc w mieście i dlatego ma powstać nowa polityka związana z utrzymaniem miejskich terenów.

Pomimo ograniczonego terenu w mieście mają powstać kwieciste łąki. Ważną spraw są także trawniki, które w tym roku straciły swoją zieleń przez wszechobecne upały.

Kolejną zmianą mającą przyczynić się do poprawy sytuacji przyrodniczej w Jastrzębiu będzie także zmiana w okresie zimowym- chodniki zamiast solą będą posypywane wyłącznie piaskiem.

Naturalne łąki mają stać się także przyjaznym środowiskiem dla miejskich owadów. W związku z tymi planami w przyszłym roku miasto ma ogłosić przetarg na utrzymanie terenów zielonych.

info: Radio 90

Komentarze są wyłączone.