Słuchajmy się nawzajem. „Masz Głos, Masz Wybór”

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

W państwach demokratycznych najwyższym suwerenem jest naród. To obywatele rządzą państwem, miastem, to ich wola jest najważniejsza. Bo to właśnie o demokrację chodzi, a nie o kapitalizm, nie o gospodarkę rynkową, nie o system finansowy. Demokracja to wspólnota ludzi, którzy budują przyszłość.

Bardzo dobrze jest jeśli rządzący potrafią słuchać głosów obywateli wygłaszanych na forum publicznym, obywatelskim, a następnie dyskutować z obywatelami w celu wypracowania najlepszego rozwiązania. Taka postawa rządzących przyczynia się nie tylko do zwiększenia ich szans na wygraną w następnych wyborach, ale przyczynia się do lepszego funkcjonowanie państwa, miasta, wsi i osiedla.

Bez wolnej prasy nie może istnieć demokracja. Wszystkie media, prasa, czy radio, telewizja, czy Internet są główną siłą kształtującą tę wspólnotę. Są nośnikami informacji, która może być prawdziwa, albo manipulowana celem osiągnięcia korzyści dla określonych grup politycznych czy kapitałowych.
Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy, ponad podziałami i sympatiami politycznymi.
Przypominamy, że mieszkańcy mają głos, nie tylko podczas wyborów. Pokazujemy, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i kształtować najbliższe otoczenie. Pomagamy samorządom pozostać w bliskim kontakcie z mieszkańcami, prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli.

Akcję Masz Głos, Masz Wybór organizują: Fundacja im. Stefana Batorego oraz partnerzy: Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju (PZR), Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES.

Obecna akcja dotyczy koalicji mieszkańców Jastrzębia-Zdroju przeciwko zabudowie strefy centrum wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi. Nie manipulujemy informacją, przekazujemy zapis konferencji prasowej przedstawicieli mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami przedstawionymi podczas konferencji. Bardzo ciekawe informacje odmienne od powszechnie rozpowszechnianych. Zaznaczamy nie jesteśmy ekspertami, w wielu poruszanych tematach. Naszym celem nie jest ocena, a przedstawienie głosu tej grupy mieszkańców. Pragniemy dotrzeć do wszystkich zainteresowanych celem przedstawienia ich stanowiska. Posłuchajmy się nawzajem.

Masz Głos Masz Wybór.

1 komentarz

  1. mieszkanka Jastrzębia

    Jestem pod wielkim wrażeniem transmisji z konferencji. A ja myślałam, że tam już nic się nie robi i zapomniano o tym terenie w centrum Jastrzębia, które zarosło i tylko szpeci nasze miasto. Nie wiedziałam, że tak się sprawy mają… Podziwiam ludzi, którzy swój czas i energię poświęcają dla dobra mieszkańców i oby Ktoś to docenił. Życzę powodzenia.

Leave a comment