Uprzejmie donoszę

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Donoszenie weszło w krew nie tylko niektórym europosłom, ale także samorządowcom. Prezydent Anna Hetman poskarżyła się do wojewody na radnych, ale nie miała racji.

Annie Hetman nie spodobała się legalnie podjęta przez Radę Miasta uchwała dotycząca płatności za pieczę zastępczą. Chodziło o nieduże pieniądze, a istotą proponowanych zmian było poprawienie sytuacji dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Prezydent postanowiła jednak poszukać dziury w całym i zwróciła się do wojewody, aby uchylił uchwałę Rady Miasta. Jak się okazało, donos był bezpodstawny.

– Traktuję Pani pismo jako „sygnał w sprawie” informujący organ nadzoru, że w Pani opinii uchwała Rady Miasta w sposób rażący narusza przepisy Konstytucji RP. Uprzejmie informuję, że wnikliwie przeprowadzona ocena legalności przedmiotowej uchwały nie pozwoliła organowi nadzoru na uznanie, że akt ten dotknięty jest istotną wadą prawną – odpisała zastępca naczelnika Wydziału Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Artykuł i foto źródło; NASZEJSTRZEBIE.PL

40 comments

 1. Pani Hetman jest donosicielem, a tym razem okazała się bardzo kiepskim donosicielem. Ona przecież doniosła na swego „chlebodawcę” – Radę Miasta. Czy zdaję sobie sprawę ta słabiutka figura z PO? Jak można gryźć rękę, Pana,który ją żywi i to bardzo porządnie!!!

 2. Teraz wiadomo dlaczego portal rodzinny pani Hetman tak bardzo ujadał ws. tej uchwały. Z góry było wiadomo, że „uprzejmie doniosą”. Nawet rencista-emeryt o imieniu Janusz pisał złośliwe komentarze pod tym kątem. Widać, że nawet ten chłopek niczego się nauczył a wziął aż tyle tysięcy diet z naszych podatków!!! Czy pani Hetman, redakcja jej rodzinnego portalu i ten prezes stowarzyszenia przeproszą Radnych za swoje ujadanie i złośliwe komentarze???

 3. Pani Hetman po zakończeniu kadencji nadaje się na funkcję sygnalisty. Widać, że nie ma pojęcia o pracy w samorządach. Słucha się swoich adwokatów oraz dyrektorki OPS i jej adwokata. Marnie na tym donosie wszyscy wyszli. Teraz wiadomo dlaczego Jachimowska udzielała wywiady w mediach z podkreśleniem, że uchwała Rady Miasta narusza Konstytucję RP. A dlaczego dyrektorka bierze rentę rodzinną i wielkie wypłaty mając uprawnienia emerytalne???

 4. Widać, że stosuje zasady niczym opozycja w sejmie – uprzejmie donosi ten słabiutki pionek z PO. Nie zna się na procedurach administracyjnych to po to ma ludzi. Kapowanie bez efektów to wielki obciach dla tej pani i jej klanu. Słabe z was kable!!!!

 5. Beznadziejny – prezydent, i pracodawca.Okropny kabel, który nawet niecelnie strzela, a Wojewoda traktuje ją jak „sygnalistę”. Mianowała siebie”mocną figurą”, a okazała się malutkim pioneczkiem i wielkim niedudolnym kabelkiem!!! Czy RadaMiasta wyciągnie jakieś konsekwencję za donoszenie???

 6. Nic jej tak w życiu nie wyszło jak pisanie donosów. KOD-owcy do Brukseli a ona do organów nadzoru na uchwały rady miasta. Kto podpisał się pod tym donosem oprócz niej. Czy ta „malizna” nie,że pluje do własnego gniazda? Kablarze i donosiciele powinni być tępieni w zarodku. Teraz niech doniesie na radę miasta i wojewodę do Brukseli. Czy doradzał jej też doradca i asystentka? Czy już odeszli z urzędu i kiedy?

 7. Niech portal zamieści pozostałe jej donosy, a dotyczące uchwał. Dlaczego portal jej synusia nic o tym donosie nie napisał. Ta śmieszna pisarka niech też przeprosi za obrażanie wszystkich wokół siebie.Zapamiętaj Anno, że kto donosi to zawsze sobie szkodzi i obnaża swoją małostowośc!!!

 8. Stąd wniosek,że ci z PO i popierani przez PO to wielkie cieniasy i kable. Co na to rzeknie poseł z PO??? Czy rada miasta wyciągnie konsekwencję i poskromi sygnalistkę??? Czy RM przyjrzy się kolejnemu przetargowi na obsługę prawną urzędu? Czy nie nadeszła pora na zmianę tych adwokacików prowadzących obsługę prawną urzędu????

 9. Jej chyba odebrało rozum, że napisała donos do wojewody. Ile razy pisała do wojewody i do Regionalnej Izby Obrachunkowej w czasie swojego urzędolenia? Czy rada miasta ukaże kabla, który donosi na nich? Dlaczego portal synusia nic nie napisał o tym? Dla nadal tam urzęduje ta niby redaktorka z portalu „JasNet”, który odzyskał blask po jej odejściu? Kiedy odeszli doraca Pawełi jej asystentka -oboje z PełO?

 10. Wybraliśmy prezydentkę „sygnalistę”!!! Pani Hetman nie może zabłysnąć w rozwoju miasta więc swoją nieudolność i dyrektora OPS opisuje w sygnałach do Wojewody. Czy nie wie, że podrywa autorytet Rady Miasta? Czy Rada Miasta zamieści w mediach jej wystąpienie oraz odpowiedź Wojewody na ten donos? Jakie konsekwencję służbowe poniesie pani Hetman za niesłuszne donosy? Kto ją wreszcie utemperuje???

 11. Kiedy pani Hetman uprzejmie doniesie swoim Wyborcom, że zwolniła swojaków – doradcę Pawła i asystentkę? Ustawa weszła wżycie więc już od tygodnia nie powinno być w urzędzie? Dlaczego milczy w tym temacie?

 12. Bardzo trafnie podsumował Pan Wojewoda wypociny pani prezydent, jej adwokatów i pozostałych antytalentów. Należy przytoczyć powiedzenie, że „najgorszy jest ten ptak, który „sra” do własnego gniazda”. Co na to sygnaliści, którzy jej tak kibicowali przy tej uchwale – Tarasiewicz, Kaśka B.i inni? Jak się teraz czujecie wszyscy nieudacznicy? Kiedy portal Hetmana napisze o tym nietrafnym donosie?

 13. Zamiast niesłusznie kablować do Wojewodę na Radę Miasta toniech zajmie się solidnym i terminowym załatwianiem spraw przez pracowników urzędu. Dlaczego nie pochwali się, że ona w swoich przedłożonych uchwałach narusza Konstytucję, ustawę o finansach publicznych i inne ustawy? Dlaczego o tym nie pisze nic portal synusia? To są niezależne media? Portalik rodziny bardzo broni i chroni matkę rodzicielkę!!!

 14. Czy Hetmanowa pisząc do Wojewody nie wiedziała, że kij ma dwa końce? Byli pewni, że Wojewoda unieważni uchwałę. Dlatego dyrektorka OPS T. Jachimowska tak dzielnie udzielała wywiadłów ws. tej uchwały, jednocześnie szkalując Radę Miasta. Niech obie odejdą na zasłużone emerytury, a pracownicy odetchną od nich z wielką ulgą!!!

 15. W którym miejscu uchwała Rady Miasta narusza przepisy Konstytucji RP? Jak czuje się teraz pani sygnalistka? Dlaczego portal jest syna nic nie napisał o „sygnale” do Wojewody? Co na to pani Hetman, jej prywatni adwokaci i zarząd PO? Co na to jej zastępcy i kadra kierownicza OPS? Kiedy dyrektorka OPS sprostuje swoje wywiady i poinformuję Mieszkańców, że podjęta uchwała nie narusza Konstytucji RP? i jest zgodna z przepisami prawa? Kiedy wraz z sygnalistką przeproszą Radę Miasta? Czy Hetmanowa nie przekroczyła swoich kompetencji? Czy Rada Miasta powiadomi prokuraturę o przekroczeniu uprawnień przez prezydenta miasta i dyrektora OPS?

 16. Od kiedy Hetmanowa zna się na obowiązujących przepisach prawa? Kto był autorem tego donosu? Kto oprócz niej podpisał się na kopii pisma znajdującego się w urzędzie? Ile takich donosów napisała do organów nadzoru przez te trzy lata? Mam nadzieję, że Rada Miasta wyjaśni ten donos i inne pozostałe oraz zawiadomi organy ścigania o przekroczeniu uprawnień przez prezydenta miasta!!! Co na to poseł z gabinetu cieni?

 17. Bardzo dbała o etykietki podległych dyrektorów, a sama sobie robi taki obciach i pokazuje swój wstrętny charakterek. Nigdy w życiu żadnej nauczycielki ani nikogo z PO na stołek prezydenta. Wojewoda odpisał jej bardzo profesjonalnie. Przekonał się do czego zdolna jest ta starsza pani z PO. Jej zachowanie zasługuje na wielką karę! Czy zajmie się nią prokuratura?

 18. Za co ta donosicielka bierze aż tak wielkie wypłaty? Czy jej donosy pozostaną bezkarne? Czy ta pani nie przekroczyła swoich uprawnień? Co na to rada miasta i organy ścigania???

 19. Jak zachowa się sygnalistka Hetman na kolejnej sesji? Czy znowu będzie zwracać się z agresją, cytuję np. Panie Matusiak (…)??? Czy odeszli z UM i kiedy jej pracownicy – doradca Paweł i jej asystentka? Ustawa weszła w życie 18.11.2017 r. i do dwóch tygodni nie powinno ich być? Czy pochłonięta pisaniem donosów zapomniała o swoich obowiązkach służbowych? Dlaczego nie poinfformowała o tym Mieszkańców?

 20. Jak duże doświadczenie ma ta pani w kablowaniu? Ile donosów już napisała? Jednak tym razem przegięła i powinna ponieść konsekwencję służbowe za przekroczenie uprawnień służbowych. Czy Rada Miasta stanie na wysokości zadania?

 21. Wypłaty bierze bardzo duże. Jej wynagrodzenie ustala Rada Miasta. Na początku kadencji Rada Miasta przyznała jej „maksymalną płacę” o teraz donosi na Radę Miasta? Kto jej doradził napisanie tego donosu? Co na to pysycholog Paweł?

 22. Wyszło szydło z worka i okazało się, że Hetmanowej najlepiej wychodzi pisanie donosów. Jednak wybrała nieodpowiedniego przeciwnika i to jest jej wielka wpada!!! Czy ona już nic nie kuma? W czasie pracy pisze donosy na tut. Radę Miasta, czyli swojego „Chlebodawcę”. Powinna zostać ukarana za przekroczenie uprawnień! Jest osobą publiczną i karze należy poinformować Mieszkanców. Czy jjej adwokat powiadomi prokuraturę? Do dzieła Szanowna Radą Miasta.

 23. Gdzie wyśle pani Hetman kolejny donos – do Brukseli, KOD-u, czy do gabinetu cieni? Działa podobnie jak opozycja w sejmie.Zakablowała, a efektów brak – Radni PiS-u nadal żyją!

 24. Dlaczego pan J. Tarasiewicz nie napisał sprostowania do swojego artykułu? Teraz powinien napisać – np. „AM pisze bardzo dobre projekty uchwał”. Dodać teżę, że „Jest lepszym znawcą prawa niż Hetmanowa i jej adwokaci prowadzący obsługę prawną Urzędu Miasta”. Czy nadal docenia donosicieli i fermenciarzy?

 25. Dlaczego ta dziwna starsza pani z portalu Hetmana nie napisała o tym uprzejmym donosie? Widać, że działa jak w poprzednim, który odżył po jej odejściu. Stare jest dobre tylko wino i pianino.

 26. Nikt logicznie myślący nigdy nie zrobiłby tego. Czy to spowodowała przewlekła deprecha? Mimo wszystko kablowanie na organ, któremu podlega jest draństwem i wielkim chamstwem. Wojewoda dobrze ją. ocenił Niech odejdfzie z tego stołka i nie ośmiesza się ze swoimi poddanymi. Co na to Radni, jak rozliczą sygnalistkę?

 27. Teraz niech organizuje konferencję pod nazwą: „O mieście uprzejmie donoszę – kabel A. Hetman”. Czy za podrywanie autorytetu Radzie Miasta nie powinna odpowiadać karnie? Dlaczego bos z PO i cały zarząd PO nie zabierają głosu i organizują spotkania?

 28. Poprzedni prezydent też był nauczycielem ale nie donosił na Radę Miasta. Ona robi to co koalicja w Sejmie i uważa,że jest naj… Ile razy doniosła wciągu tych trzech lat??? Czy normalny człowiek tak postępuje? Co pomyślał o niej Wojewoda? Chamstwo należy nagłaśniać i tępić kablarzy. Co zrobi Rada Miasta?

 29. Promuje się za nasze podatki, bierze co miesiąc wielkie wypłaty j jeszcze jej coś nie pasuje? Niech zrezygnuje z tego stołka i nie przynosi Miastu wstydu. Ile razy uprzejmie doniosła? Czy Rada Miasta wyślę ten donos do np. „Państwo w Państwie” lub władź centralnych z jej zdjęciem? Czy swoje wystąpienie na sesji zacznie jak zwykle od słowa „Matusiak”?

 30. Kto jej napisał ten donos? Ile ich napisała przes czas urzędolenia?Czy nadal zatrudnia psychologa jako doradcę? Czy nadal zatrudnia asystentkę?Ma tyle set podwładnych pod sobą i dlaczego nikt jej nie broni? Czy jej stowarzyszenie i portal synusia wie o tym uprzejmym donoszeniu ?

 31. Czy poinformowała o tym donosie Mieszkańców i gdzie? Czy sesje zdjęciowe i kiermasze zablokowały jej myślenie? Co tak cicho ze strony PO?

 32. Kiedy dyr OPS p. T. Jachimowska sprostuje swoje wywiady udzielone mediom – portalowi syna Anny Hetman, TVN, Tujastrzebie.pl, jasnet i (…), że kłamała, a podjęta uchwała RM nie narusza Konstytucji RP i jest zgodna z prawem. Na nic zdały sie „uprzejme donosy” do Wojewody, które uznał je za „sygnał” Kiedy przeprosi Radę Miasta wraz z A. Hetman?

 33. Dla dobra Miasta, podopiecznych i wszystkich zainteresowanych kiedy te dyrektorki Ośrodka Pomocy Społecznej odejdą na zasłużone emerytury? Od kiedy ta główna dyrektorka bierze rentę rodzinną oprócz wielkich wypłat? Dlaczego prezydent dba o ich kieszenie a nie interes społeczny?

 34. Ile pracowników odeszło w ostatnich trzech latach z Urzędu Miasta i Ośrodka Pomocy Społecznej w ostatnich trzech latach? Czy nie można ukrócić tych przyczyn poprzez zmianę najwyższej kadry kierowniczej?

 35. W OPS ani w Urzędzie nic w tej kadencji nie zmieni się na lepsze bo mają wspólne związki zawodowe pracowników, ale tylko z nazwy, bo faktycznie są prezydencko-dyrektorskie i zawsze bronią ludzi na wysokich stołkach. Pracownicy muszą się zwalniać, a te matrony nadal siedzą na stołkach. Kiedy kto będzie kazał się np. zwolnić tym najważniejszym z OPS? Tak dawno czekały na emerytury a teraz siedzą. Jachimowska to oprócz ddużej wypłaty bierze rentę rodzinną. Podobno tylko reprezentuje OPS na zewnątrz.

 36. Kiedy i gdzie zostanie ogłoszony przetarg na obsługę prawną Urzędu Miasta i Rady Miasta? Czy nadal pozostaną stare zasady i rozstrzygnięcie też? Czy nadal będzie wybierana prywatna kancelaria adwokacka z Wodzisławia? Szkoda czasu na przetarg jeżeli efekt jest z góry przewidziany!!!

 37. W opiece też szastają naszymi podatkami. Tam pomoc dostanie każdy kto napisze. Ludzie cyganią ile mogą a ci dają bo wychodzą z założenia, że jeżeli pisze to jest biedny. Personel i kierownictwo łaskę robią, że coś powiedzą.

 38. Ta ma zawsze doły a jeszcze większe, bez przerwy mają te matrony z opieki społecznej. Dręczą i męczą a one ciągle na stołkach za wielką kasę!

 39. Czy ktoś z Państwa wie kiedy odchodzą dyrektorki z opieki społecznej, bo chcemy je osobiście pożegnać.

 40. Pani Hetman powinna pomyśleć nad zmianą nazwiska na „sygnalista” lub „kabel”. Czy doniesie do KE jak jej partia?

Leave a comment