Zbliża się godzina zero. Warbus

Ruszamy 1 kwietnia. Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem przewozów w komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Zamówione autobusy marki Scania dotarły już do serwisu Scanii w Gliwicach, gdzie są wyposażane w przekazane nam przez Międzygminny Związek Komunikacyjny Jastrzębie-Zdrój systemy elektronicznego sterowania i obsługi biletowej.

Kiedy prace zostaną zakończone, funkcjonowanie systemów sprawdzone autobusy będą już w pełni przystosowane do obsługi komunikacji w ramach MZK. Po ostatecznym ich odbiorze autobusy zostaną przeprowadzone na miejsce lokalizacji, czyli do zajezdni PKM Jastrzębie Zdrój. Ten etap działania powinniśmy zakończyć przed świętami Wielkanocnymi.
Solarisy przyjadą wkrótce. Natomiast drugi producent pojazdów przewidzianych do eksploatacji – Solaris S.A. swoje autobusy  przekaże w czwartym tygodniu marca. Będzie to poprzedzone wizytacją kontrolną w Bolechowie, siedzibie producenta popularnych jamników przedstawicieli PKM, przedstawiciele firmy Warbus już tam gościli,
wizytując stan realizacji kontraktu.

FotoGaleria

Szkolenia kierowców
Drugą, nie mniej ważną operacją związaną z uruchomieniem przewozów jest nabór kadr i ich przygotowanie do wykonywania pracy. Warbus praktycznie już tę załogę skompletował. Zawarliśmy stosowne umowy o pracę. Teraz jest czas na szkolenia. Zatrudnieni kierowcy muszą zapoznać się z obsługą autobusów, przebiegiem linii komunikacyjnych, lokalizacją przystanków, obsługą bileterek itp.
Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy nie pracowali wcześniej w PKM Jastrzębie-Zdrój. Dla sprawnego przeprowadzenia tego szkolenia zostaną wyznaczeni kierowcy-instruktorzy. Tę operację chcemy realizować pod koniec marca.

Oddzielną kwestią pozostaje zapoznanie mechaników z nowymi dla nich autobusami. W tym celu producenci dokonają takiego szkolenia wraz z przekazaniem odpowiedniego sprzętu diagnostycznego.
Jak widać prac jest jeszcze mnóstwo. Ale jesteśmy dobrej myśli i wspólnie z naszymi partnerami z PKM Jastrzębie-Zdrój i Mikrus S.C. wierzymy, że pomyślnie dotrzemy do godziny 0. A mieszkańcy zauważą pozytywne zmiany jakościowe przede wszystkim w nowym taborze.

Brak komentarzy.

Leave a comment