Nowy posterunek policji w Świerklanach

Nowy posterunek policji w Świerklanach

Z udziałem wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka i komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego odbyło się uroczyste otwarcie posterunku policji w Świerklanach.

Podczas uroczystości kierownik jednostki asp. szt. Marcin Friebe otrzymał z rąk szefa śląskich policjantów symboliczny klucz do posterunku. Dokonano również poświęcenia nowej siedziby policji, a uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić budynek.

– To bardzo ważny dzień dla gminy Świerklany, ale myślę, że ważniejszy dla obywateli i mieszkańców – mówił podczas otwarcia posterunku wojewoda Jarosław Wieczorek. Podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do jego otwarcia, a przede wszystkim Wójtowi oraz Komendantowi Wojewódzkiemu Policji oraz życzył kierownikowi jednostki bezpiecznej służby i jak najmniejszej liczby interwencji. – Ten symboliczny klucz jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Świerklan – zaznaczył wojewoda.

Powstanie posterunku policji w Świerklanach jest odpowiedzią na oczekiwania samorządowców i potrzeby mieszkańców. Mieści się on w budynku przy ul. Strażackiej 1, gdzie do 1998 roku funkcjonował Komisariat Policji. Teraz oprócz posterunku znajduje się w nim również siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej, Biblioteka Gminna, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej. Do utworzenia posterunku konieczne było przeprowadzenie remontu, wyposażenie biur i serwerowni oraz zakup sprzętu teleinformatycznego. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminy oraz Policji, a dodatkowo ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakupiony został radiowóz, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z nowego posterunku. W sumie pełni w nim służbę 6 policjantów – kierownik, dwóch dzielnicowych oraz trzech policjantów służby patrolowej. Jednostka podlega pod Komisariat Policji w Boguszowicach.

źródło : Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *