Ostatnie przygotowania do finału WOŚP

Ostatnie przygotowania do finału WOŚP

Chodzi o to, aby pomagać z głową!

Już w niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!

W sobotę w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyło się zebranie sztabu WOŚP. Zapadły ostateczne decyzje i podjęto ostatnie przygotowania do niedzielnego finału. Wolontariusze składali kartonowe puszki, do których będą wrzucane datki.

Już w niedzielę, 31 stycznia, od godziny 6:00, w „Korfantym” będą wydawane identyfikatory i puszki dla wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, a w przypadku osób młodszych – wraz z opiekunami, wyruszą w miasto. Jednym z ciekawych akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów zabytkowych i wszystkich innych. Start w niedzielę, 31 stycznia, spod Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w godz. 11:00-13:00, rejestracja na profilu FB: Rajd Czarny Jastrząb III – WOŚP. Rajd polega na przejechaniu 25 km trasy, na której będą umieszczone zagadki i rebusy na temat polskiej muzyki, filmów oraz seriali. Jest to chyba jedyny rodzaj zabawy, na który można pozwolić sobie w czasie epidemii. Dochód w całości będzie wrzucony do puszki WOŚP.

Jak podkreśla szef sztabu Jarosław Potępa, w tym roku będzie to finał inny, niż dotychczasowe. Przede wszystkim narzucony zostanie reżim sanitarny. Nie będzie sceny z zespołami, która zawsze znajdowała się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jej rolę, chociaż w ograniczonym zakresie, przejmie sala kinowa w ZS Nr 2, na której wystąpi młodzież z jastrzębskich szkół. Koncert będzie transmitowany na profilu Facebook szkoły oraz WOŚP Jastrzębie-Zdrój. Również za pośrednictwem tych mediów społecznościowych będzie można podejrzeć pracę sztabu w ciągu całego dnia.

Jastrzębski finał WOŚP wspierają między innymi: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Straż Miejska Jastrzębie, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, JKH GKS Jastrzębie, GKS Jastrzębie oraz wielu prywatnych przedsiębiorców.

źródło treści oraz fotografii: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *