PLK zaczyna przebudowę peronów między Zebrzydowicami a Cieszynem

W sierpniu PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace na linii 90 od Cieszyna do Zebrzydowic. Po ubiegłorocznej wymianie torów przyszła pora na przebudowę peronów.

Jak informuje PKP PLK, w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach będą nowe, wyższe perony. Kolejarze zaplanowali też na przystankach wiaty i ławki. Będzie lepsze oznakowanie peronów oraz gabloty informacyjne z rozkładami. Przystanki zostaną doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawi dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Antypoślizgowa nawierzchnia i ścieżki z wypukłą fakturą zwiększą bezpieczeństwo podróżnych. W ramach inwestycji wyremontowany będzie też wiadukt i przepust- prace przewidziano do grudnia br.

Zakres prac, przewidziany na jednotorowej linii Cieszyn – Zebrzydowice, wymaga ograniczenia ruchu pociągów. Od 1 sierpnia do 6 października na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Warto dodać, że w 2018 roku między Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniono tor na bezstykowy, zastosowano też betonowe podkłady. Dzięki zwiększeniu prędkości, pociągi pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 min krócej niż przed pracami. Wyremontowano też 10 przejazdów kolejowo-drogowych.

źródło: rynek-kolejowy.pl