Po feriach uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

Po feriach uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

Minister zdrowia, Adam Niedzielski i szef resortu edukacji przedstawili dziś (11 stycznia) informacje dotyczące dalszych obostrzeń i powrotu dzieci do szkół. Kilka minut po godz. 17 rozpoczęła się konferencja prasowa dotycząca obu zagadnień.

  • Od poniedziałku, 18 stycznia, uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej.
  • Zajęcia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. 
  • W pozostałych przypadkach dotychczasowe obostrzenia pozostają bez zmian, co oznacza dalszą naukę zdalną.

– Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dotyczącej dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę – mówił minister Adam Niedzielski.

Zaznaczył przy tym, że sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie.

– Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. – powiedział.

Ogłosił też, że rząd zdecydował o utrzymaniu po 18 stycznia wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Szef MZ stwierdził, że otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach I-III to „najbardziej nieśmiały krok”, który uwzględnia ryzyko rozwoju pandemii z kosztami nauczania zdalnego i nieprzebywania dzieci w tym wieku w swoich grupach rówieśniczych.

Podczas konferencji, minister edukacji, Przemysław Czarnek zapewnił, że szkoły są gotowe, by dzieci z klas 1-3 wróciły do nauczania  stacjonarnego. W ich przypadku, ryzyko transmisji wirusa jest bowiem najmniejsza. 

– Od poniedziałku, 18 stycznia, dzieci wracają do szkół, które będą pracować w reżimie sanitarnym, w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS – powiedział minister Czarnek. 

źródło:portalsamorządowy

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *