PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA POLSKICH DROGACH

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA POLSKICH DROGACH

W dniach 10-14 czerwca głównym celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. W tym roku mimo szczególnych warunków epidemii i dużego natężenia ruchu długi czerwcowy weekend był bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny.

W czasie działań odnotowano 336 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 34 osób, a 396 zostało rannych. Oznacza to, że wypadków było mniej o 101, osób zabitych o 27 a rannych o 135 niż w analogicznym okresie roku 2019.

Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Zatrzymano 1,869 nietrzeźwych kierowców, podobnie jak w ubiegłoroczny „długi weekend” (2019 r. – 1853).

Na terenie Jastrzębia-Zdroju odnotowano 12 zdarzeń drogowych oraz zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego.

W nocy ze środy na czwartek na ulicy Podhalańskiej policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila. Kierującemu fordem, 48-letniemu mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy. O jego karze zdecyduje sąd.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *