POLICJANCI SPRAWDZAJĄ, CZY MIESZKAŃCY STOSUJĄ SIĘ DO NOWYCH PRZEPISÓW

POLICJANCI SPRAWDZAJĄ, CZY MIESZKAŃCY STOSUJĄ SIĘ DO NOWYCH PRZEPISÓW

Jastrzębscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy. Głównym celem mundurowych jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Miejmy na uwadze powagę sytuacji i stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób chronimy siebie i innych. Większość mieszkańców poważnie traktuje obostrzenia, jednak są i tacy, którzy twierdzą, że żadne ograniczenia ich nie dotyczą i świadomie łamią przepisy.


Policjanci będą przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób. Funkcjonariusze zobligowani są do reagowania na przypadki naruszenia prawa. Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Na terenie całego kraju została wprowadzona „żółta strefa”. W związku z rosnącą ilością zakażeń i w trosce o zdrowie i życie mieszkańców tyscy policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do obowiązujących zaleceń.
Tylko w miniony weekend mundurowi w Jastrzębiu-Zdroju podjęli 105 interwencji związanych z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów głównie nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania twarzy. Interwencje zakończyły się łącznie 57 pouczeniami, 81 mandatami karnymi oraz 9 wnioskami do sądu.
Miejmy na uwadze powagę sytuacji i stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób chronimy siebie i innych. Lekceważenie zaleceń może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu! W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *