POLICJANCI ZABEZPIECZALI ODNALEZIONY NIEWYBUCH

Patrol saperski z gliwickiej jednostki wojskowej, przejął dzisiaj odnaleziony niewybuch. Ładunek od wczoraj zabezpieczali policjanci z Jastrzębia-Zdroju. Tym razem niebezpieczne znalezisko wykopano podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Armii Krajowej. Konieczne było zamknięcie ulicy Armii Krajowej i wyznaczenia objazdów.

Wczoraj około godziny 14:00 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na jednej z posesji przy ulicy Armii Krajowej w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejsce wysłano patrole policji oraz specjalistę z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Okazało się, że podczas prac ziemnych jastrzębianin wykopał granat wraz z zapalnikiem pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Znaleziony granat nie zagrażał mieszkańcom okolicznych budynków, jednakże była potrzeba zamknięcia odcinka drogi w pobliżu lokalizacji niewybuchu. Zamknięto odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Kasztanową w kierunku ulicy Ranoszka na długości około 500 metrów i wyznaczono objazdy. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko zabezpieczali policjanci. Dzisiaj o godzinie 10.50 na miejsce przyjechał patrol saperski z gliwickiej jednostki wojskowej, który zabezpieczył przedmiot w celu jego neutralizacji.

Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, aby nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *