Poznajmy się: Młodziki JKH GKS

Poznajmy się: Młodziki JKH GKS

Truizmem jest przypominać, że JKH GKS Jastrzębie to nie tylko ekipa seniorów. Nasz klub od lat słynie z pracy z młodzieżą, a nazwiska utalentowanych wychowanków można mnożyć. Fani innych klubów częstokroć stawiają JKH GKS za wzór pracy u podstaw. Warto jednak, aby nasi kibice bliżej poznali tych, którym będą kibicować w ekstralidze za kilka lat, a których mogą wspierać dopingiem już teraz – w rozgrywkach młodzieżowych. Cykl „Poznajmy się” rozpoczynamy od zespołu młodzików.

Na zdjęciu – w górnym rzędzie od lewej: Andrzej Chodak, Mikołaj Mrula, Kamil Fyda, Rudolf Kneifel, Vit Stanek.
W środkowym rzędzie: Nicolas Chloń, Maciej Poręba, Bartłomiej Stolarski, Paweł Owczarzy, Sebastian Wojciechowski, Jakub Śmieja, Maciej Fojcik.
W dolnym rzędzie: Kacper Michalski, Tadeusz Ciućka (kierownik drużyny), Szymon Giziński, Martin Stanek (trener), Jakub Ciućka.
Nieobecni na zdjęciu: Oskar Borowiak, Kamil Kapustka, Bartłomiej Spyrka, Jakub Piechaczek, Mateusz Piechaczek, Mikołaj Bielaczyc, Marcel Lewek.

Drużynę młodzików JKH GKS Jastrzębie tworzą wychowankowie naszego klubu urodzeni w latach 2004-2005. Ponadto w zespole tym ma prawo występować pięciu utalentowanych hokeistów z młodszych roczników. Nasz klub reprezentowany jest w tych rocznikach w Śląskiej Lidze Młodzików, gdzie rywalizuje z MOSM Tychy, Zagłębiem Sosnowiec, Naprzodem Janów i Polonią Bytom. Trzy najlepsze z tych pięciu ekip zagrają w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w marcu.

Trenerem zespołu jest Czech Martin Stanek. Ponadto w ekipie obok naszych wychowanków jest trzech zawodników zza naszej południowej granicy: Rudolf Kneifel, Nicolas Chloń i Vit Stanek, a także dwóch hokeistów z Opola, którzy są na wypożyczeniu w JKH GKS. Są to: Mikołaj Bielaczyc, Marcel Lewek.

  • Jestem przekonany, że zespół ten ma spore szanse na awans do mistrzostw Polski, choć oczywiście wszystko zweryfikuje lód. Trzeba przy tym pamiętać, że w kadrze jest sześciu nowych zawodników, którzy zgrywają się z resztą drużyny. Część z tych chłopaków trenuje z juniorskim zespołem I-ligowym, a kilku to z kolei żaki starsze. Mecze tego zespołu odbywają się najczęściej w czwartki – informuje Mariusz Bernacki. Trójka zawodników na co dzień będąca do dyspozycji trenera Zbigniewa Wróbla w zespole rezerw JKH GKS Jastrzębie to Jakub Ciućka, Oskar Borowiak i Maciej Fojcik. Natomiast piątkę żaków starszych dołączona do tej drużyny stanowią: Bartłomiej Stolarski, Maciej Poręba, Sebastian Wojciechowski, Rudolf Kneifel i Kacper Michalski.

Więcej na temat tego zespołu (kadra, terminarz spotkań) na podstronie: https://jkh.pl//mlodziki.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.