PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA KORONAWIRUSA

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA KORONAWIRUSA

Prezydent RP Andrzej Duda jest zarażony koronawirusem. Przeprowadzony w piątek test dał wynik pozytywny. Informacje potwierdził rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

„Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał Błażej Spychalski na Twitterze.
Epidemia koronawirusa bije w całej Europie kolejne rekordy. W Republice Czeskiej odnotowano w piątek 15 252 zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W Polsce takich przypadków było wczoraj 13 632. Nad Wisłą to dobowy rekord. Tymczasem prezydent RP zaraził się koronawirusem prawdopodobnie od jednego z funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa. Jak ustalili dziennikarze radia RMF FM, Andrzej Duda nie ma poważniejszych objawów. Niestety mógł zarazić kilka osób ze swojej kancelarii. W piątek Andrzej Duda miał bardzo aktywny dzień. M.in. wizytował w piątek budowę prowizorycznego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkał się także z tegoroczną zwyciężczynią turnieju French Open, 19-letnią Igą Świątek, jej ojcem Tomaszem Świątkiem oraz sztabem szkoleniowym Igi. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu prezydent uhonorował Igę Świątek Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a Tomasza Światka Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Teraz Igę Świątek, podobnie jak urzędników Kancelarii Prezydenta, czeka kwarantanna. Andrzej Duda kierowany jest zaś na kolejne badania.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *