Przed nami pierwszy tydzień przygotowań

Przed nami pierwszy tydzień przygotowań

Zawodnicy GKS-u Jastrzębie na dobre rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.


Po raz pierwszy nasi zawodnicy po kilku tygodniach przerwy, podczas której trenowali jednak indywidualnie, spotkali się w piątek, 8 stycznia, kiedy to na boisku przy ul. Kościelnej przeszli testy szybkościowe i wytrzymałościowe. Dzień później również trenowali na Moszczenicy, a niedziela była dniem wolnym.

Od poniedziałku, 11 stycznia, rozpoczęła się jednak codzienna, ciężka praca. Nasza drużyna trenować będzie przez sześć dni w tygodniu, a jedynym wolnym dniem, poświęconym na regenerację, będzie niedziela.

W poniedziałek nasz zespół spotka się dwa razy. Przed południem pod okiem trenerów Pawła Ściebury, Łukasza Włodarka i Andrzeja Bledzewskiego oraz masażystki Natalii Legierskiej i fizjoterapeuty Szymona Kaźmierczaka, zawodnicy ćwiczyli w siłowni, a na godzinę 14:00 zaplanowano trening na boisku przy ul. Kościelnej. Podobnie będzie wyglądała środa, kiedy to również zaplanowano dwa treningi – rano w siłowni oraz po południu na boisku.

W pozostałe dni, czyli wtorek, czwartek, piątek oraz sobotę trenerzy zaplanowali po jednym treningu. Piłkarze pracować będą na boisku przy ul. Kościelnej od godziny 10:00. Mimo, że zajęcia odbywać się będą z piłką, to nasz zespół nie może liczyć na taryfę ulgową. Okres zimowy to czas, kiedy treningi są najcięższe, a największa uwaga – przynajmniej w pierwszych tygodniach – poświęcona jest przygotowaniu motorycznemu, przez co z piłkarzy będą wyciskane siódme poty.

źródło:gksjastrzebie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *