Przygotowani na... 200%!

Przygotowani na... 200%!

Już tylko nieco ponad doba pozostała do pierwszego meczu JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią. Emocje sięgają zenitu, a my żywimy coraz większą nadzieję na sukces w starciu z „Pasami”! Swojego optymizmu nie ukrywają także nasi zawodnicy, w imieniu których o wsparcie kibiców apeluje kapitan Maciej Urbanowicz. – Jeśli zagramy razem jako drużyna i kibice, to możemy osiągnąć sukces – podkreśla „Urban”.

Jakie nastroje panują w naszym zespole przed meczami z Cracovią? Kapitan zapewne zdaje sobie sprawę, że nasi kibice nie tryskają optymizmem.


Maciej Urbanowicz – Trzeba pamiętać, że gra czwarta drużyna z piątą. Oczywiście wiemy, że Cracovia w ostatniej części sezonu jest w lepszej formie, niż na jego początku. My z kolei wyglądaliśmy teraz nieco gorzej. Jednak tak naprawdę wszystko zaczyna się dopiero w tę sobotę i od stanu 0:0. Zrobimy wszystko, aby wygrać pojedynki na własnej tafli. Mogę zapewnić, że będziemy przygotowani na… 200%!

Trener Kalaber nie oszczędza was na treningach.

Nasz szkoleniowiec jest bardzo ambitny i chce osiągnąć określony wynik, podobnie zresztą jak i cała nasza drużyna. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Będziemy ostro pracować od pierwszej do ostatniej minuty. Nikt nie położy się na lodzie przez Cracovią. Podkreślę, że zrobimy wszystko, aby przejść Kraków.

Rzeczywiście jako zespół jesteście bardziej optymistycznie nastawieni do tych spotkań niż kibice. Nie da się tego nie zauważyć.

Powiem szczerze, że nie podoba mi się to, iż kibice wypowiadają się w ten sposób. To, co osiągnęliśmy w tym sezonie, trafiło do historii klubu. Coś przecież już w tym sezonie wygraliśmy! Są drużyny, które jeszcze nic nie wygrały i… nic nie wygrają. Trzeba też pewne rzeczy w sporcie zrozumieć i podchodzić do nich na chłodno, z rozwagą. To jest sport. Powtórzę, że damy z siebie wszystko to, co mamy w nogach, w płucach i w sercach, aby przejść Cracovię. I tak do tego podchodzimy.

Aby awansować do półfinałów musimy poprawić skuteczność. To nie ulega wątpliwości.

Rzeczywiście, jeśli na chłodno obejrzymy dwa ostatnie domowe spotkania z Toruniem i Gdańskiem, to mieliśmy kilka sytuacji sam na sam i dwa razy walczyliśmy pięciu na trzech… Być może to problem koncentracji…

… Której w play-offach nie zabraknie.

Oczywiście, nie powinno tego elementu zabraknąć. Mogę jedynie po raz kolejny zapewnić, że będziemy w pełni przygotowani do pojedynków z Cracovią. To będzie walka od pierwszej do ostatniej minuty.

Miałeś okazję występować w Cracovii, a zatem pracowałeś z trenerem Rudolfem Rohaczkiem. Co należy zrobić, aby pokonać jego drużynę?

Myślę, że jeśli zagramy nasz najlepszy hokej, to stać nas na zwycięstwo. Przecież zaprezentowaliśmy już taki poziom podczas spotkań z HK Nitra czy w finałach Pucharu Polski. Po prostu musimy do tego wrócić i zagrać jak kolektyw. Tylko razem możemy osiągnąć sukces!

Na koniec czas na tradycyjne słowo kapitana do kibiców.

Chcemy, aby w tych dniach kibice byli z nami. Chcemy waszego wsparcia i dopingu. To naprawdę dla nas bardzo ważne, bo ich wsparcie niesie nas do jeszcze większego wysiłku. Wiemy, że nasi fani potrafią być szóstym zawodnikiem na tafli. Jeśli zagramy razem jako drużyna i kibice, to możemy osiągnąć sukces.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *