Przygotowania są bardzo ciężkie

Przygotowania hokeistów JKH GKS Jastrzębie do sezonu 2019/2020 znalazły się na ostatniej prostej przed rozpoczynającymi się w sierpniu sparingami. – Aktualnie jesteśmy drugi tydzień na lodzie. Trenujemy dwufazowo, czyli dwa razy dziennie. Poza zajęciami na lodzie nie zaniedbujemy także siłowni. Nic nie zmieniamy w porównaniu do przygotowań z poprzednich okresów letnich. Krótko mówiąc – lód plus siłownia. Nie ma ukrywać, że przygotowania są bardzo ciężkie, ale mają one zaowocować w zbliżającym się sezonie – podkreśla II trener JKH GKS Rafał Bernacki.

W ramach okresu przygotowawczego podopieczni Roberta Kalabera rozegrają co najmniej jedenaście sparingów. – Głównym zadaniem sparingów jest wyłonienie składu. Musimy wiedzieć, jaki poziom prezentują obecnie nasi zawodnicy. Żeby nie było wątpliwości, doskonale ich wszystkich znamy. Czekamy jednak jeszcze na wzmocnienia, które mają pojawić się na początku sierpnia. W meczach testowych jak zwykle stosować będziemy sporą rotację w składzie. Sparingów nie brakuje, a zatem wszyscy zawodnicy dostaną szansę gry. Każdy będzie miał okazję pokazać się trenerowi – wyjaśnił Bernacki, który przyznaje zarazem, iż optymistycznie wygląda „sytuacja zdrowotna” w drużynie. – Na chwilę obecną jest tak, jak powinno być. Odpukać, nic złego się nie dzieje. Wszyscy są zdrowi, nie ma ani kontuzji, ani urazów. Oby tak dalej – dodaje II trener JKH GKS.

Spośród wspomnianych meczów testowych trzy rozegrane zostaną w ramach Pucharu Wyszehradzkiego, w którym jastrzębianie zagrają z mistrzem Węgier, wicemistrzem Słowacji i GKS Katowice. Jak nasz zespół podejdzie do tej rywalizacji? – Musimy zdawać sobie sprawę, że to już będą mecze „o coś”. W Pucharze Wyszehradzkim pojawia się określony cel do zdobycia. Dla nas udział w tych zawodach jest oczywiście elementem przygotowań do sezonu ligowego, jednak na pewno z tyłu głowy pojawi się świadomość, że nie walczymy tylko o przysłowiową „pietruszkę” – przyznał Rafał Bernacki.

Pierwszy sparing nasi hokeiści rozegrają 1 sierpnia podejmując na Jastorze czeski HC Frydek-Mistek. Początek o godz. 19:30. Wstęp wolny.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie