Pszczyna w metropolii? Mieszkaniec przygotował petycję

Petycję w sprawie przyłączenia Pszczyny do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotował student z Pszczyny, który na co dzień dojeżdża na zajęcia do Katowic i Sosnowca.

Pszczyna w metropolii? Mieszkaniec przygotował petycję · fot. Metropolia GZM

– Sprawa dla mnie jest o tyle ważna, iż dojeżdżając codziennie do Katowic oraz Sosnowca zauważam ile Pszczyna traci nie należąc do Metropolii w kontekście transportu oraz usług publicznych – informuje Marcin Faruga w petycji do Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Student uważa, że z przesunięcia granicy metropolii korzyści czerpaliby zarówno pszczynianie, jak i mieszkańcy obecnej metropolii dojeżdżający do Pszczyny – m.in. w celach turystycznych.

– Bardzo dużo mieszkańców Pszczyny i okolicznych miejscowości dojeżdża do Metropolii do pracy, szkół czy na uczelnie. Jeśli Pszczyna nie zostałaby włączona do Metropolii, to dlaczego nie można by chociaż biletu Metropolitalnego rozszerzyć o Pszczynę? Uważam, że zarówno GZM jak i ZTM powinno tę opcję przemyśleć i rozważyć pozytywnie w odniesieniu do Pszczyny – dodaje pszczynianin.

Petycję można podpisać na stronie www.secure.avaaz.org.

źródło:pless.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.