Co robić, jeśli pada?

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Mimo często niesprzyjającej  pogody i wielu niezrealizowanych planów, warto pozostawić nutkę pozytywnego myślenia i zastanowić się.. co by tu zrobić kiedy pada deszcz? Słoneczna pogoda daje nam ogrom możliwości, jednak deszcz też ma swój urok. Dobrym sposobem na spędzenie czasu podczas niekorzystnej pogody jest:

1. Czytanie książek
Bardzo dobrym i najczęstszym sposobem na spędzanie czasu podczas deszczu jest czytanie książek. Kiedy słychać w tle krople deszczu uderzające w parapet, warto wziąć książkę i zagłębić się w historii, którą skrywa.

2. Spędzenie czasu z rodziną
Świetną formą na spędzenie czasu są wszelakiego rodzaju gry planszowe. Warto usiąść przy jednym stole i wspólnie pograć w waszą ulubioną grę lub ułożyć puzzle.

3. Maraton filmowy
Fanatycy filmów pewnie uwielbiają taką pogodę. Nikt nie zmusza do wyjścia na dwór, bo pogoda nie taka, więc śmiało odpalają laptopa i delektują się wybranym filmem.

4. Porządki
Kiedy świeci słońce, bardzo ciężko jest się zmobilizować do sprzątania. Jednak ponura pogoda zdaje się być idealną okazją do tego, by zajrzeć do szafy.

5. Ćwiczenia w domu
Prawdziwy miłośnik siłowni nie zważa na pogodę i idzie na trening. Jednak większa część osób stawia pogodę jako szczęśliwą wymówkę, ale dom także może być dobrym miejscem do ćwiczeń. W dzisiejszych czasach na YouTube jest ogrom filmików pokazujących jakie ćwiczenia można wykonać w domu bez użycia hantli lub sztangi.

6. Rysowanie
Kolejnym sposobem preferowanym przez ludzi jest rysowanie. Spływające krople na szybie stanowią wyzwanie dla każdego artysty, a przecież.. on drzemie w każdym z nas.

7. Eksperymentowanie w kuchni
Warto pójść do kuchni znaleźć starą książkę kucharską od babci i próbować. W końcu nic nie smakuje tak dobrze jak ciasto z przepisu babuni.

8. Oglądanie telewizji
W obecnych czasach wiele ludzi jest uzależnionych od technologii, więc nikogo nie powinno dziwić, że kiedy widzą ciemne chmury siadają przed telewizorem i zatracają się w telenowelach, które podbijają świat.

9. Planowanie następnych dni
Kiedy deszcz nie daje za wygraną i nie chce się wynieść, można zaplanować sobie następne dni. Sama myśl o tym, że jutro ma być słoneczna pogoda powoduje, że w naszej głowie pojawia się mnóstwo pomysłów na spędzenie takiego dnia, więc.. czemu nie zaplanować sobie go już dzisiaj?

10. Drzemka
Jeśli jednak pogoda bierze górę nad Twoim samopoczuciem i powieki same się zamykają… wejdź pod ulubiony kocyk i połóż się spać. Przy dźwięku spadających kropel na pewno się odprężysz.

Wiktoria R.

Foto: wikipedia

Brak komentarzy.

Leave a comment