Matematyczny skandal w GSM

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

O tym, że matematyka to królowa nauk nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby ułatwić kilku osobom z GSM orientację w zagadnieniu, to dla ułatwienia podam, że 6 (sześć) to dokładnie tyle ile palców mamy w jednej dłoni plus kciuk z drugiej. Łatwiej teraz panowie – prawda? Problemy matematyczne rzucają teraz nowe światło na sprawę pozbycia się z GSM specjalisty do spraw rozliczeń.

Na wczorajszym tj. 3.10.2017 posiedzeniu Rady Nadzorczej GSM w Jastrzębiu-Zdroju podczas trzeciej próby „przepchnięcia” Uchwały w sprawie zatwierdzenia schematu struktury organizacyjnej GSM w Jastrzębiu-Zdroju doszło do skandalicznego złamania prawa, a uściślając – Statutu GSM. Przewodniczący RN przeprowadził głosowanie nad w/w Uchwałą przy 4 członkach Rady Nadzorczej na sali ! § 30 pkt.1a. mówi: Rada nadzorcza może podejmować skuteczne uchwały, jeżeli w jej posiedzeniach uczestniczy nie mniej niż 6 członków. Dotychczas każda Uchwała RN podejmowana była przy minimum 6 osobach głosujących, co każdy może sobie sprawdzić na str GSM, gdzie podana jest liczba głosujących z podziałem na Za, Przeciw i Wstrzymujących się. Ta szóstka to tak zwane quorum[czytaj: kforum albo kworum] minimalna liczba obecnych członków organu kolegialnego konieczna do uznania, że dany organ może podejmować ważne prawnie decyzje. Żadna to jednak przeszkoda dla tych co mianują się „strażnikami przestrzegania prawa w GSM”, aby głosowanie uznać za prawomocne. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że temu głosowaniu przyglądało się dwoje prawników zatrudnionych w GSM, przy czym Pan prawnik był powściągliwy w forsowaniu pomysłu z głosowaniem w przeciwieństwie do pani Radcy Prawnego, która stwierdziła, że skoro osobom zainteresowanym głosowanie się nie podoba, to mogą Uchwałę zaskarżyć do Sądu. W sumie nie należy się jej dziwić, bo musi zapewnić sobie „front robót”, który i bez tego jest bogaty w pozwy. W tym miejscu aż ciśnie się pod klawiaturę cytat z „prześwietnego i jedynie słusznego” fanpage GSM w którym administrator i tutaj cytat: – „Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jastrzębiu-Zdroju. Mamy w naszym kraju dwa urodzaje w tym roku. Wysyp grzybów i wysyp „domorosłych prawników”. Lepiej bym tego sam nie ujął – szkoda tylko, że opłacanych naszymi pieniędzmi.

Źródło:

facebook Leszek Madej

2 comments

  1. Jan Wyrwa

    Byłem na tym spotkaniu i aż wierzyć się nie chce, że taka awantura mogła mieć miejsce w GSM, pytam czy to wszystko w obronie Nas Spółdzielców? A może przewodniczący broni już tylko dziwnych decyzji prezesa, o której wspominał ktoś z przybyłych, mówią o jakiś ugodach czy umowach, za które GSM czyli prezes płaci ponad 7 000 tysięcy złotych. Ciekawe ile tego było i jaki każdy z nas ma w tym interes?

  2. rykko

    To jest walka nie tyle o władze co o interesy

Leave a comment