Grzywna dla prezesów spółdzielni

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Raptem w grudniu informowaliśmy o nieprawomocnym wyroku skazującym (link >>>>) prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju Gerarda W. Sprawa dotyczy niezgodnego z prawem zwolnienia szefa Grupy Wykonawstwa Własnego Krzysztofa W.

Teraz, dzięki naszym czytelnikom, na jaw wychodzi, że nie to pierwszy wyrok skazujący na koncie prezesa. Z treści przesłanych nam wyroków sądowych wynika, że 17 września 2015 Sąd Rejonowy Wydział Karny w Jastrzębiu-Zdroju skazał prezesa Gerarda W. i prezesa do spraw technicznych Radosława P. na kary grzywny. Sprawa dotyczy odmowy udzielenia członkom spółdzielni informacji dotyczącej spraw związanych z termomodernizacją budynków zarządzanych przez spółdzielnię, oraz umów dotyczących wynagradzania członków zarządu. Zgodnie z prawem członkowie spółdzielni mają prawo do tych informacji.

Od wyroku prezesi złożyli odwołanie, które zostało oddalone przez sąd wyższej instancji. Wyrok jest więc prawomocny, a kara podlega wykonaniu.

6 comments

 1. członek GSM

  Ma prezes również na swoim koncie wyrok, gdy pełnił funkcje dyrektora Sanatorium Elektron (choć na pewno lepszym określeniem by było bywał dyrektorem). A ile ma spraw z jego powództwa których nie wygrał trudno powiedzieć, w końcu ma na swoje wydatki pieniądze w GSM, gdzie czerpać może całymi garściami i to bez żadnej obawy o kontrolę. Ma również wyrok z obecnym członkiem RN i chyba przegrał bo nie mógłby inaczej być członkiem RN. Sprawy donosów, a w niektórych przypadka spraw sądowych na członków RN czy byłych pracowników, a nawet zwykłych nie funkcyjnych członków GSM jest dla tego człowieka normą.

 2. GSM cz

  Prezes chce odwołać pana Kinasieiwcza przed przegraną sprawą w sądzie. Człowiek ten jest uczciwy, prawy, społecznik potrafi się poświecić. Nawet machloje prezesa przy termiach zebrania nic nie wskórają. Czas odejść ale Weychrtowi.

 3. członek GSM

  Są pewne informacje w tym wielkim natłoku jaki przelewa się w internecie, a dotyczące zarządzania GSM przez obecnego prezesa, które nazwać skrajnymi szkodliwe jest zbyt słabym. Buta i arogancja tego człowieka przekracza wszelkie możliwe granice. Jednak czego można spodziewać się po człowieku który na facebooku pisze: „palę 50 fajek dziennie, jeżdżę 25o km/h, piję do końca.Pieprze p. Krzysia i Andrzeja”. Nie wiem czy to wyznanie geje, czy kamuflaż w poczynaniach powiedzmy łyżkowych. Nie mnie to oceniać. Jednak czy takie wypowiedzi są godne prezesa który zarządza miliardowym majątkiem? Niech każdy sobie sam odpowie.

 4. Oskar

  Ten wiele mówiący o osobowości Gerarda W. wpis by na twiterze. Nie fejsbooku.

 5. GSM

  ten wpis jest przykładem przypadkowości tego człowieka na pozycji prezesa. Zresztą informacje które napływają i mówią o prezesie to dowód że nie powinien być nawet portierem. Prezes który lekceważy RN mają ich członków w „wielkim poważaniu” to dowód nie tylko nieprawidłowości ale można oszukać się czegoś znacznie groźniejszego dla GSM. Pomiędzy Walnymi to RN jest najwyższym organem, niestety obecny przewodniczący RN z prezydium wykluczając p. Barbarę oddał całą władze prezesowi, czy to przypadek, wątpię cynizm tych osób i duży koszt dla spółdzielców. Bo to wszystko podszyte jest dużymi pieniędzmi.

 6. Lokator

  co jest na twitterze?

Leave a comment