GSM czyli „skradziona” spółdzielnia?

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Tłum niezadowolonych mieszkańców zebrał się wczoraj przed siedzibą Górnicze Spółdzielni Mieszkaniowej domagając się ustąpienia prezesa Gerarda Weycherta, a także przewodniczącego rady nadzorczej Bolesława Lepczyńskiego i Zbigniewa Staszkowa, członka tejże rady. W czym rzecz?

W grudniu większość rady nadzorczej zdecydowała, że na styczniowym posiedzeniu ma być przegłosowany wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Bolesława Lepczyńskiego, a także o uzupełnienie składy prezydium rady, gdyż to działa od kilku miesięcy w okrojonym, niezgodnym z przepisami składzie. Sytuacja taka jest na rękę prezesowi Weychertowi, który dysponując poparciem mniejszości członków skutecznie blokuje realizowanie przez radę funkcji kontrolnej.

Do zapowiadanych na wczoraj głosowań nie doszło, gdyż przewodniczący Lepczyński nie wprowadził pod porządek punktu dotyczącego odwołania go ze stanowiska oraz rozszerzenia składu prezydium.

Tradycyjnie już, na posiedzenie nie zostali wpuszczeni członkowie spółdzielni. Poza pewnymi wyjątkami. Tuż przed 16.00 do spółdzielni przybył z ironicznym uśmiechem na twarzy Zbigniew Podmagórski, były przewodniczący rady nadzorczej, którego nazwisko figuruje na liście współpracowników komunistycznej bezpieki prowadzonej przez IPN pod kryptonimem TW „Działkowiec”. O dziwo osoba ta, znana zresztą z nieukrywanej sympatii do prezesa Weycherta, nie miała problemu z wejściem na obrady, a wynajęci za pieniądze członków spółdzielni i uzbrojeni w środki przymusu ochroniarze grzecznie rzeczoną osobę przepuścili przez drzwi podczas gdy chwilę później jeden członków spółdzielni został brutalnie od nich odepchnięty przez pracownika ochrony.

W tej sytuacji postawić należy pytanie, które podsuwa nam wypowiedź jednej z protestujących osób. Czy aby nie jest tak, że spółdzielnia została jej prawowitym właścicielem, a więc statutowym członkom, najzwyczajniej w świecie ukradziona? Warto postawić to pytanie, bo o losach spółdzielni decydują na dziś raptem trzy osoby wbrew woli większości rady.

Zapraszamy do relacji z manifestacji przed siedzibą spółdzielni.  

 

22 comments

 1. GSM

  Ta Spółdzielnia już dawno nie jest członków tylko Weycherta i osób powiązanych z nim czyli mafi. Definicja słowa mafia. „Grupa ludzi połączonych niejasnymi, egoistycznymi interesami, popierających i broniących się wzajemnie, których celem jest trwanie na różnych poziomach i wymiarach władzy”.

 2. Trzeba przyZnać ze prezes to przystojny jest jednak

 3. Lokator

  Do Ola. To mu daj ….., a sprawy Spółdzielcze zostaw i nym.

 4. mieszkaniec

  kobiety to tylko o jednym… i co mu z tego ze przystojny

 5. GSM cz

  W GSM będzie się działo w cztery dni oisiem Walnych Zgromadzeń. Istny maraton. Zebrania dwa razy dziennie o godz. 10.00 i 15.30. Metody jak za komuny prezes lekceważy lokatorów utrudnia aby mogli przyjść na Walne. Członkowie z Pionierów mają wyznaczone zebranie na A. Bożka. W Radzie Nadzorczej jet Komisja Statutowa, która nie opracowywała zmian statutowych. Prezes przejmuje SM na własność.

 6. Tajny informator

  W GSMie wielkie poruszenie. Trwają masówki na których nakłania się pracowników, aby pozyskiwali osoby, które udzielą im pełnomocnictw na najbliższe Walne. W tej orkiestrze zakłamania pierwsze skrzypce grają ci, którzy najmniej robią, a najwięcej zarabiają. Pracownicy GSMu nie przykładajcie swoich rąk do tego haniebnego postępowania i pomyślcie sami – kto się chce Wami posłużyć i kto ma w tym największy interes?

 7. Ale nooo to byl taki żarcik. 🙂 a co myslisz że chetny by byl?

 8. nie łysy feljetonista

  Zwołanie Walnego na przekór RN i bez jej zgody czy uchwały to nie tylko jest pogwałceniem Statutu czy innych praw, ale dowodem ignorancji. Brak jakichkolwiek w GSM by podjąć działania zmierzając dostosować Statut do nowej ustawi, pomijając nie jako przy okazji RN jest chyba dowodem, działań o charakterze przestępczym i naruszenia dobrych obyczajów a w przypadku prezesa, braku zwykłej kultury. Jednak co można powiedzieć o człowieku, który ma na swoim koncie wyroki. Jaką można mieć opinie o prezesie, który wszczął tyle spraw sądowych. Czy prezes, który z taką łatwością pozbywa się pracowników i to dyscyplinarnie, a straszy pracowników RN ze zwolnią sprzątaczki to jest jeszcze normalny prezes czy już myślący inaczej? RN nie ma w swoich kompetencjach żadnych mocy decyzyjnych, a takim są zwolnienia, jednak w robieniu pracownikom wody z mózgu, konfidentem SB z prezesem byli zawsze dobrzy. Strach pracownicy powinni mieć przed prezesem, a nie RN która tylko i wyłącznie kontroluje, a nie rządzi.

 9. feljetonista II

  GSM jest własnością jej członków i to RN stoi na straży by nikt nie ważył się zawłaszczyć tą Spółdzielnią. Tyle teoria, a praktyka jest odwróceniem tego wszystkiego o sto osiemdziesiąt stopni. Prywata wzięła górę na zwykłym rozsądkiem. Firmy które mają pracownicy z grona zarządzających jest przeciwstawieniem się tym zasadom i sposobem na dorobienie i to nie małych pieniędzy. Uważam sposób i powód odwołania p. Kinasiewicza z grona członków RN jako próba umocnienia wszelkich nieprawidłowości, które są udziałem tych właśnie pracowników. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie byli w to wszystko zamieszani członkowie Prezydium RN z wyłączeniem p. B. Koczy. Moje tak ostre słowa skierowane pod adresem tych osób jest reakcją na ich zachowania jakie prezentują, by tylko nie zaszkodzić prezesowi i kto wie dziwnym interesom. Kłopotliwe pytania świadczące o wypływie dużych pieniędzy z GSM pozostają bez odpowiedzi, czy brak podjęcia działań wyjaśniających jest zaskoczeniem? Chyba nie, dlatego działania kontrolne to w wykonaniu Prezydium to fikcja. Prezydium uzurpuje sobie prawo do manipulacji RN.

 10. GSM cz

  Weychert kupił Jasnet tam nie puszczają komentarzy o GSM. Cyba że są przychylne Wychertowi.

 11. doGSM Cz

  Przebij Weyhecrta i kup Jasnet, Jasnet daje każdemu kto płaci. „obiektywizm dziennikarski” na sprzedaż. Wąsaty kapone kiedyś zapłaci ostateczny rachunek za swoją pazerność

 12. GSM cz

  Nadal nie publikują w Jasnet prawdziwych informacji o GSM i jego prezesie, który w obawie przed przegraną sprawą w sądzie, na wariackich papierach w trybie pilnym w 4 dni 8 zebrań. Organizuje w terminach i miejscach WZ tak aby jak najmniej członków dotarło. Pracownicy są zmuszani do zbierania pełnomocnictw. Pamiętajmy, że zgodnie z prawem pracownik nie może być pełnomocnikiem.

 13. To juz sie nie da.sluchac. dajcie prezesowi robic swoje i tyle. Caly tem cyrk dokokola zaczal sie gdy popadl w konflikt z matusiakami a teraz taka nagonka. Wrzuccie wszyscy na luz…

 14. Do Mieszkańca

  Do Mieszkaniec.Wina za to co się obecnie dzieje w GSM spada na prezesa i „trójcę” z prezydium. Szastanie naszymi pieniędzmi brak kontroli Komisji Rewizyjnej nad wydatkami, ukrywanie przed radą dokumentów adresowanych do RN, zakładnie spółek przez prezesa, o których nie wie RN a działalność ta pokrywa się z tą jaka prowadzi GSM. To tylko kilka przykładów z całej plejady jaką na swoim konice ma prezes z prominentnymi pracownikami, oczywiście w tym wszystkim pomocny jest przewodniczący RN z dwójką innych przewodniczących komisji. Dp tego należy jeszcze dodać kłamliwe informacje w Jasnecie czy w innych publikacjach.

 15. mieszkaniec

  nikogo tutaj nie bronie ale zawsze chyba wina leży po dwóch stronach. Nie tylko po jednej.

 16. Do Mieszkańca

  Chyba, że winą jest by prezes przestrzegał Naszych praw Spółdzielczych, nie wydał Naszych pieniędzy jak mu się podoba, by odpowiadał na stawiane mu pytanie nie tylko przez RN, by nie lekceważył członków. Ostatni zarzut jaki stawiam, dlaczego mając takie dochody, o którym przeciętny mieszkańcy maże tylko pomarzyć, zakłada firmy i nigdy nie udowodnił swoich słów że nie przynosi mu to dochodów i jest jeż nie jasne w ilu firmach i czy na tym kończą się jego te dziwne i nie jasne sprawy o których już ktoś pytał.

 17. Ilonka

  Trzeba być totalnym zerem, żeby płacić jasnetowi kasę za to by móc istnieć w przestrzeni publicznej. Jak widzę te sponsorowane artykuły pseudo działaczy i radnych to od razu gazeta ląduje w piecu.

 18. mieszkaniec

  ale czy to pewne że ma inne firmy? jaka branża i z kim to prowadzi nic o tym nie słyszałem a to ciekawe.

 19. lokator

  ponoć prezes to człowiek bardzo rozrywkowy. kiedy ma na to wszystko czas ja sie pytam?

 20. GSM cz

  Mam pytanie kiedy „Jasnet” będzie na forum publikował opinie lokatorów GSM. Przecież to co teraz zrobił prezes Weychert z walnymi zebraniami to tyko może być w „Alternatywy 4”. kto to widział organizować zebrania o 10.00 rano. Dla kogo te zebrania? Po co ten pośpiech 8 zebrań w 4 dni. Zmiany w statucie bez konsultacji z lokatorami, bez konsultacji z Radą Nadzorczą. NO ale poszło.

 21. Lokator

  On wziąłby Was nawet obie naraz – Ciebie i „ciotke”.(też żart)

 22. Czytałem dziś gdzies na face ze Prezes ma ksywke Alfons. Haha dobre. Czy to z jakiegos powidu czy tak tylko?
  Co do walnego to dość wczesną porę sobie wymyślili.

Leave a comment