GSM wchodzi do polityki!

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Sytuacja wokół Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej przed Walnym Zgromadzeniem Członków gęstnieje. Niektórzy obserwatorzy zadają sobie pytanie, o co w tym wszystkim chodzi? Po co to wszystko? Pytanie o tyle zasadne, że ruchy mającego aspiracje dyktatorskie prezesa Gerarda Weycherta wydają się często niezrozumiałe, tak jakby nie było w nich większego sensu i były nakreślone bardziej przez szaleńca, a nie wyrachowanego, pozbawionego skrupułów człowiek, za którego prezes GSM jest przez sporą część lokatorów uważany. No i niespodziewanie pada stwierdzenie, które wszystko wyjaśnia.

Oto bowiem na forum opłacanego przez GSM portalu JASNET ukazał się kolejny artykuł, tym razem autorstwa prawej ręki Weycherta, a mianowicie Janickiego Dariusza. Tytuł artykułu „Pikieta pod GSM”. No i co wśród tradycyjnej już sieczki medialnej, która przeważnie wychodzi spod pióra Janickiego, znajdujemy w zafundowanym członkom spółdzielni za ich pieniądze artykule? Ano całkiem szczere wyznanie, z którego wynika, że władze GSM czynnie zaangażują się w jesienną kampanię wyborczą, choć nie precyzują w jaki sposób. Oczywiście nikt nie broni Weychertowi i Janickiemu angażowania się w politykę. Zresztą dla Weycherta to nie nowość. Mieszkańcy Wodzisławia, a przynajmniej ich część, kojarzą Weycherta jako jedną z osób zaangażowanych w referendum z 2013 r. zmierzające do odwołania prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy (link >>>>). Wówczas Weychert, wówczas działacz PIS Wodzislaw, typowany był jako jeden z kandydatów na jego następce. Czyżby obecnie Weychertowi zamarzyło się ubiegać o stołek prezydenta Jastrzębia, albo upchać na tym stołku lub w ławach radnych rady miasta Jastrzębie zależnych od niego figurantów? Któż wie, co znaczy złożona deklaracja? Członkowie GSM liczą po cichu, że zaangażowanie Weycherta i Janckiego nie nastąpi kosztem zasobów finansowych GSM. Ale czy na pewne? W sumie wspomniany manifest polityczny też został opłacony ze środków GSM, o czym świadczy wzmianka „artykuł sponsorowany”.

W artykule „Przyjdź odwołać prezesa!” (link >>>>) podajemy harmonogram i porządek obrad zwołanego przez Zarząd Walnego Zgromadzenia Członków, które odbędzie się w dniach 22-25 stycznia. Serdecznie zachęcamy do udziału w zebraniach.

5 comments

 1. GSM V

  Weychertowi i Janickiemu GSM jest potrzebna do robienia interesów, ale prywatnie na ich własny rachunek, poprzez firmę DGD, ale chyba na DGD nie jest koniec

 2. Tajny informator

  Cały czas obecny prezes ze swoim przybocznym mają ciągotki polityczne. Przez ostatnie lata skupili się na obrzydzaniu ludziom rywali, a sami cichcem pchają się do ław.

 3. spółdzielca

  Obiecanki, że nie będzie podwyżek jest pewne. Bo będą to wyrównania stawek, czy różnic między nieruchomościami, albo diabli wiedzą jak jeszcze. Na pewno nie będzie to podwyżka

 4. Karola K

  Nikt mądry na tego pajaca by nie głosował. Patrząc na wypowiedzi i wpisy Pana W to żenada totalna. Takie cyrki w GSM nie powinny mieć miejsca !

 5. czytelnik

  Do Karola K.
  Pajaca powiadasz? – jest jeszcze jeden większy niż Pan W jak go nazywasz. Produkuje się na facebooku Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jastrzębiu-Zdroju. Tam dopiero poczytasz o pajacowaniu. Jeden wart drugiego. Bełkot i młócenie słomy.

Leave a comment