pujcka ihned karvina online pujcka bez doložení príjmu Rychvald online pujcky bez registru Úštěk sms pujcka online Holice online nebankovní rychlé pujcky ihned Nová Paka sms pujcka online Přerov

Pół wieku temu Amstrong postawił pierwsze kroki na Księżycu

– To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości – powiedział Neil Armstrong 50 lat temu po wylądowaniu na powierzchni Księżyca. W tym samym dniu – 20 lipca 1969 – o godzinie 22.56 Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił nogę na księżycu, a zaraz po nim na powierzchni Księżyca pojawił się Edwin Aldrin. Dowódca amerykańskiej misji Apollo 11 był pierwszym człowiekiem, który stanął na srebrnym globie. Razem z nim w misji wzięli udział Michael Collins i wspomiany Edwin Aldrin.

Misja Apollo 11 była zwieńczeniem programu Apollo przygotowującego NASA do lądowania na księżycu. W późniejszych latach amerykańscy kosmonauci sześciokrotnie lądowali i spacerowali po powierzchni księżyca.

16 lipca Apollo 11 wystartował z Przylądka Kennedy’ego na Florydzie. Celem wyprawy było: „przeprowadzenie załogowego lotu na Księżyc, wylądowanie i powrót na Ziemię”. Pojazd składał się z modułu dowodzenia i modułu serwisowego „Kolumbia” oraz przedziału księżycowego „Orzeł”

foto NASA

Komentarze są wyłączone.