ROBISZ ZAKUPY W SIECI? UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW !

ROBISZ ZAKUPY W SIECI? UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW !

W obecnej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na zakupy oraz sprzedaż przez internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.

W czasach pandemii coraz częściej i chętniej kupujemy oraz sprzedajemy różne towary poprzez internetowe serwisy aukcyjne lub portale ogłoszeniowe. Pamiętajmy, że okres ten, to wzmożony czas aktywności przestępców zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Dlatego też robiąc zakupy przez internet, zachowajmy ostrożność. Nie brakuje tam nieuczciwych sprzedawców, jak i kupujących, którzy w łatwy i szybki sposób chcą osiągnąć zysk.
Do policjantów zgłaszają się osoby, które zostały oszukane właśnie podczas takich zakupów. Pokrzywdzeni zazwyczaj zakupili towary, wpłacili pieniądze i nie otrzymali swojego zamówienia.

Wczoraj jeden z mieszkańców naszego miasta powiadomił mundurowych, iż został oszukany przy sprzedaży internetowej. Jastrzębianin w trakcie transakcji otrzymał wiadomość od kupującego, że zapłacił już za zakupiony towar, oraz link, na którym jastrzębianin miał się zalogować i potwierdzić transakcję. Niestety link ten okazał się pułapką. Mężczyźnie zostały skradzione pieniądze z konta.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *