Rusza remont PEC-u

Rusza remont PEC-u

Miasto szykuje nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy.

W listopadzie rozpocznie się remont byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Przypomnijmy, że miasto budynek po byłym PEC-u kupiło w 2018 roku.

  • Musieliśmy znaleźć nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy. PUP znajduje się obecnie w budynku przy ul. Pszczyńskiej, w którym przecieka dach a całość wymaga generalnego remontu. Poza tym jest on za mały na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ul. Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów – tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. Firma zadeklarowała, że wykona całość robót w 250 dni.

Inwestycja będzie kosztowała 4.827.000 złotych.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *