Ruszyły prace w jastrzębskich Łazienkach

Jak podaje Radio 90 historyczny obiekt w Jastrzębiu- Zdroju nabierze blasku. Ruszyły roboty przy modernizacji budynku Łazienki III. Z powodu konieczności wykupienia fragmentu sąsiadującej działki, należącej do Sióstr Boromeuszek, były opóźnienia z rozpoczęciem prac. Ostatecznie z końcem czerwca, pracownicy firmy realizującej inwestycję mogli wejść na teren budowy.


Na początek zajęli się wzmacnianiem fundamentów oraz wykonaniem podpiwniczenia dla całości budynku. Po modernizacji, w obiekcie miasto planuje organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią, młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową.


Miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 10 mln złotych.


Projekt pn. „Rewitalizacja obiektu Łazienki III w Parku Zdrojowym” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: radio 90 foto: I.Grela/ jastrzebie.pl