Seria wypadków i kolizji w Jastrzębiu.Fatum czy nieuwaga.

Seria wypadków i kolizji w Jastrzębiu.Fatum czy nieuwaga.

STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W DRZEWO

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia drogowego w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Powstańców Śląskich. Kierujący samochodem ford uderzył w drzewo. Pasażerka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Wczoraj około godziny 12.40 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Powstańców Śląskich doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego. Najprawdopodobniej kierujący samochodem ford, jadąc z Żor w kierunku Jastrzębia-Zdroju, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, uderzając w przydrożne drzewo. 41-letni mężczyzna jechał razem z córką oraz 47-letnią pasażerką. Kobieta z uwagi na odniesione obrażenia została przewieziona do szpitala w Żorach.


Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.

POTRĄCENIE NA ULICY ŁOWICKIEJ

Policjanci z Jastrzębia ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj około 12.30 na ul. Łowickiej. Kierujący wyjeżdżając z ulicy Kaszubskiej w ulicę Łowicką, nie zauważył pieszej, która znajdowała się na pasach. Apelujemy o ostrożność!

Z policyjnych ustaleń wynika, iż 78-letni kierujący, wyjeżdżając z ulicy Kaszubskiej w ulicę Łowicką nie zauważył pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek potrącenia przez suzuki, 62-latka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają Jastrzębscy policjanci.


Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.