Sparingi czas zacząć!

Domowym pojedynkiem z HC Frydek-Mistek hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczną ostatnią część przygotowań do sezonu 2019/2020. Mecz z czeskim pierwszoligowcem odbędzie się na Lodowisku Jastor w czwartek (1 sierpnia) o godz. 19:30. Zapraszamy wszystkich głodnych hokeja kibiców na Leśną. Wstęp wolny! – Choć to „tylko” sparing, to zawsze gramy o zwycięstwo. Wygrana buduje przecież atmosferę w drużynie i jest nagrodą za wykonaną dotychczas pracę – deklaruje II trener JKH GKS Rafał Bernacki. Do dyspozycji trenera Roberta Kalabera są wszyscy zawodnicy, którzy trenują z ekipą od początku okresu przygotowawczego.

HC Frydek-Mistek w poprzednim sezonie zajął dziewiąte miejsce w czeskiej I lidze, która jest drugim szczeblem rozgrywkowym u naszych południowych sąsiadów. Ekipa z pogranicza dawnego Zaolzia była o włos od awansu do fazy play-off, ale ostatecznie minimalnie przegrała tę rywalizację z AZ Hawierzów, LHK Jestrabi Prościejów i Stadionem Litomierzyce. Przed rokiem JKH GKS miał okazję sparować z tym rywalem, przegrywając na wyjeździe 1:5 (0:1, 1:3, 0:1). Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w 30. minucie Martin Kasperlik. – Frydek-Mistek to zespół I ligi czeskiej, a zatem siłą rzeczy prezentuje wysoki poziom. To trudny przeciwnik, ale nie wiemy też, w jakim składzie przyjadą do nas rywale. A że to wymagający konkurent? Z takimi właśnie trudnymi przeciwnikami chcieliśmy grać w tym okresie i… takich właśnie mamy – wyjaśnia Rafał Bernacki.

Dla drużyny z Frydka-Mistka sparing w Jastrzębiu-Zdroju będzie drugim meczem w ramach przygotowań do sezonu. Wcześniej Czesi zagrają u siebie z kazachskim Arłanem Kokczetaw.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie