Derby na Barbórkę

To będzie prawdziwe górnicze święto. We wtorek 4 grudnia, czyli w Dzień Górnika na Jastorze dojdzie do pojedynku trzeciego zespołu Polskiej Hokej Ligi, JKH GKS Jastrzębie i niekwestionowanego lidera tychże rozgrywek, TAURONU KH GKS Katowice.

Lepszego układu gier nie można było sobie wymarzyć. W Barbórkę los zetknął ze sobą dwa kluby odwołujące się do górniczych tradycji. We wtorek 4 grudnia JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze TAURON KH GKS Katowice. Początek tego hitowego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00. Dla pierwszych pięciuset kibiców, którzy przyjdą na lodowisko w Jastrzębiu-Zdroju klub przygotował niespodziankę w postaci upominku.

Nasz najbliższy rywal, TAURON KH GKS Katowice to niekwestionowany lider Polskiej Hokej Ligi. W 26 meczach katowiczanie zgromadzili 70 punktów za 22 zwycięstwa w regulaminowym czasie gry oraz dwie wygrane w dogrywce. Tylko dwa raz katowiczanie musieli uznać wyższość rywala, ulegając 4:5 Cracovii i 2:3 Tychom.

Hokeiści z Katowic niechętnie dzielą się punktami z rywalami. Jastrzębianie należą do grona trzech drużyn, którym ta sztuka się udała. Prowadzony przez Toma Coolena zespół pozostaje niepokonany od 19 spotkań! Ta mocno wyśrubowana seria zaczęła się od meczu 6. kolejki (28.09.2018) z… JKH GKS Jastrzębie. Katowiczanie wygrali wtedy po dogrywce 3:2. Miesiąc później ponownie okazali się lepsi od naszych hokeistów, wygrywając na Jastorze 2:0.

Kibice, którzy we wtorkowy wieczór pojawią się na Jastorze nie mieliby zapewne nic przeciwko temu, by podobnie stało się również w najbliższym meczu. Ponadto zwycięstwo z faworytem ligi byłoby niewątpliwie wspaniałą ucztą na koniec górniczego święta. Nasza młoda drużyna nie jest bez szans ale musiałby się wznieść na wyżyny swoich umiętności. Na pewno ambicji zawodnikom JKH GKS odmówić nie można. W sporcie wszystko jest możliwe, a jego piękno polega na tym, że jest nieprzewidywalny. Każda seria kiedyś się zaczyna i kończy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zakupu biletów przez internet. Dla tych, którzy z ważnych powodów nie mogą pojawić się we wtorek na Jastorze przygotowaliśmy Transmisję Online w systemie pay-per-view, a tekstową relację przeprowadzi dla Was portal JasNet.pl.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.