Doskonały początek sezonu KB MOSiR

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Na przełomie kwietnia i maja zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR zaakcentowali sezon letni występując w biegach ulicznych, górskich i mityngach lekkoatletycznych, wygrywając niejednokrotnie swoje konkurencje oraz bijąc swoje rekordowe wyniki.

Mityngami w Chorzowie, Częstochowie i Rudzie Śląskiej nasi zawodnicy otworzyli sezon ustanawiając 22 rekordy życiowe. Kamil Swalski, triumfował w Chorzowie na 1000 m osiągając 2:40.96 oraz w Rudzie Śląskiej na 600 m 1:25.21, co jest nowym rekordem klubu U18. Dwukrotnie drugie miejsce w całych zawodach to dzieło Antoni Michalak, która ustanowiła tym samym dwa absolutne rekordy klubu, w Chorzowie na 300 m 41.99 oraz w Częstochowie na 150 m 19.17. Kolejnym rekordem może pochwalić się Roksana Pastuszak, która pobiegła 300 m w Częstochowie 48.43.

Andrzej Włoch wygrał XXVIII Bieg na Grojec, który zaliczany jest do Wiosennego Festiwalu Biegowego. „Endriu” pokonał dystans ok. 4,9 km w 23 min 43 s, o różnicy wzniesień 330 m, z metą na szczycie Grojca (612 m n.p.m.) Drugi na mecie Jan Antolec stracił do naszego reprezentanta 13 sekund.

Bardzo udane pod względem zajętych miejsc zawody w Warszowicach na swoje konto mogą wpisać nasi doświadczeni zawodnicy – Andrzej Włoch, Dagmara Dziuk i Grzegorz Szulik. Andrzej wygrał całe zawody, srebro zdobyli Grzegorz i Dagmara. Tuż za podium znalazł się Romek Rajwa. Jednak bieg na 10km w końcowym rozrachunku okazał się na 10,6 km, co potwierdziły pomiary z GPS naszych zawodników, dlatego czasy odbiegają od ich możliwości, na które również wpływ miała iście tropikalna aura.

Roman Rajwa okazał się najlepszy w Charytatywnym Biegu „Nadziei” na 5km, który odbył się 22 marca w Żorach. Romek pokonał dystans ok. 5 km w czasie 17:47, pokonując o 46 s Ariela Szymaczaka oraz Tomasza Gryglik o 1 min 15 s, którzy stanęli na podium w żorskiej imprezie.

Piotr Wala wynikiem 1:46.37 na 600 m od tego roku jest oficjalnym rekordzistą Śląska w kategorii Dzieci Starsze. Piotr uzyskując rekordowy wyniki został Mistrzem Śląska wśród 12-13 latków, co od teraz ma podwójną wartość! Życzymy Piotrowi aby ten wynik utrzymał się jak najdłużej!

Więcej informacji o naszych biegaczach można znaleźć na oficjalnej stronie KB MOSiR.