Karne dla Szarotek

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Z punktem opuszczają Podhale zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy przegrali w Nowym Targu 1:2. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, a decydujące okazało się trafienie Joonasa Sammalmy. Mecz z Szarotkami to dopiero początek wyjazdowej i niezwykle ciężkiej serii JKH. Kolejny mecz już w najbliższa środę w Katowicach z liderem PHL.

W premierowej odsłonie lepsze wrażenie zostawili po sobie jastrzębianie. Ekipa znad czeskiej granicy zasłużenie objęła też prowadzenie. W 14. minucie z nadgarstka pod poprzeczkę przymierzył Tomasz Kominek i na pierwszą przerwę ze skromną zaliczką udali się hokeiści JKH.

Po bezbramkowej tercji numer dwa mecz rozkręcił się na dobre. Zadbał o to w 44. minucie Jarosław Różański, którego trafienie dało gospodarzom remis. Choć przed upływem 60. minuty sytuacji na rozstrzygnięcie meczu nie brakowało, to dodatkowe pięć minut okazało się niezbędne.

Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i o tym, kto będzie cieszył się z dodatkowego drugiego punktu miały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywali nowotarżanie. Dla Szarotek trafili Joona Tolvanen, Kacper Guzik i Joonas Sammalmaa, co przy dwóch udanych najazdach gości (Artiom Dubinin i Jan Homer) oznaczało zwycięstwo Podhala.

Jastrzębianie opuszczają Nowy Targ z jednym punktem i to jedyna zdobycz hokeistów JKH w bezpośrednich konfrontacjach z Podhalem w ramach sezonu zasadniczego. Szarotki wygrały wszystkie cztery mecze, a taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od reaktywacji seniorskiego hokeja w Jastrzębiu-Zdroju. Gorąco wierzymy, że również po raz ostatni.

Mecz w Nowym Targu to dopiero początek arcytrudnej serii wyjazdowej w wykonaniu JKH. Teraz ekipa znad czeskiej granicy czeka mecz na lodowisku lidera, Tauronu KH GKS Katowice (środa 16 stycznia), a później JKH zagra w Tychach z GKS-em (piątek 18 stycznia). Na Jastor podopieczni Roberta Kalabera wrócą natomiast w niedzielę 20 stycznia, gdy podejmą Zagłębie Sosnowiec.

PHL – 38. kolejka – 13/01/2019 (niedziela) – Nowy Targ – godz. 18:00
TATRYSKI PODHALE NOWY TARG – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 k. (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 3:2)

0:1 – 13:26 – Tomasz Kominek – Jan Sołtys, Maciej Sulka
1:1 – 43:25 – Jarosław Różański – Oskar Jaśkiewicz, Joona Tolvanen
2:1 – 65:00 – Jonaas Sammalmaa (decydujący rzut karny)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) – Wajda, Tolvanen, Różański, Koski, Worwa – Jaśkiewicz, Kolusz, Wielkiewicz, Naupauer, Guzik – Hovinen, Mrugała, Sammalmaa, Zapała, M. Michalski – Wolski, Dutka, Wsół, D. Kapica, Siuty.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Homer, Lukaczik, Wróbel, Fabusz, Paś – Grof, Gimiński, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka – Kubesz, Matusik, Ł. Nalewajka, Kulas, Jarosz – Sulka, Michałowski, Sołtys, Wałęga.

Kary: 14:12 / Strzały: 22:27 / Widzów: 1 000.
Sędziowali: Maciej Pachucki (sędzia główny) oraz Maciej Byczkowski, Mateusz Bucki (liniowi).
Trenerzy: Tomek Valtonen (TatrySki Podhale Nowy Targ) – Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie