Kubeš zapunktował

Wygrywa i przegrywa cały zespół, ale wtorkowe zwycięstwo jastrzębianie zawdzięczają Jakubowi Kubešowi. Defensor JKH mia udział przy każdym golu gospodarzy. Sam trafił dwukrotnie, a przy jednym golu „zaliczył” asystę.

Blisko pół godziny trzeba było poczekać, by wtorkowe starcie z Automatyką się „rozkręciło”. Jako pierwsi strzelać zaczęli gdańszczanie. Prowadzenie przyjezdnym dał w 27. minucie Jegor Rożkow. Rosyjski napastnik niepilnowany przez miejscowych defensorów na raty pokonał Ondreja Raszkę i jastrzębianie musieli gonić wynik.

Do remisu gospodarze doprowadzili szybko, bo już w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kubeš. Obrońca JKH idealnie trafił z pierwszej po zagraniu Petera Fabuša i mierzonym strzałem między parkany pokonał Jewgienija Cariegorodcewa. Na więcej emocji kibice musieli poczekać do tercji numer trzy.

Trzecia odsłona należała już do miejscowych. W 42. minucie do gry wkroczył kapitan JKH, Radosław Nalewajka, który wykorzystał niepewną interwencję golkipera Automatyki i poprawiając uderzenie Kamila Wróbla dał prowadzenie ekipie z Leśnej. W 50. minucie swoją chwilę miał kapitan gości, Jan Steber, który poderwał kibiców z krzesełek podczas starcia z Artiomem Dubininem.

Niewątpliwym bohaterem meczu był jednak Jakub Kubeš. Obrońca JKH znów wpisał się na listę strzelców, gdy w 52. minucie podczas gry w przewadze popisał się soczystym uderzeniem z linii niebieskiej. Jego trafienie na 3:1 załatwiło sprawę. Podopieczni Roberta Kalabera nie oddali już prowadzenia do końca meczu i komplet punktów został na Jastorze.

W najbliższy weekend hokeistów JKH czekają dwa trudne mecze na północy Polski. W piątek jastrzębianie zagrają w Toruniu z Energą, a dzień później ekipa znad czeskiej granicy zmierzy się w Gdańsku z tamtejszą Automatyką.

PHL – 24. kolejka – 13/11/2018 (wtorek) – Jastrzębie-Zdrój – godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE – MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

0:1 – 26:44 – Jegor Rożkow – Josef Vitek, Jakub Stasiewicz
1:1 – 31:21 – Jakub Kubeš – Peter Fabuš, Kamil Wróbel
2:1 – 41:34 – Radosław Nalewajka – Kamil Wróbel, Jakub Kubeš
3:1 – 51:57 – Jakub Kubeš – Radosław Nalewajka, Dominik Paś (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Sulka, Gimiński, Kasperlík, Dubinin, Komínek – Kubeš, Radzieńciak, Paś, Fabuš, Wróbel – Bigos, Matusik, Nahunko, Kulas, Świerski – Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

MH Automatyka Gdańsk: Cariegorodcew (Zgrzebnicki) – Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Dolny, Aleksjuk, Vitek, Rożkow, Marzec – Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Stasiewicz – Lehman, Leśniak, Rompkowski, Wróbel, Smal.

Kary: 10:20 / Strzały: 32:21 / Widzów: 400.
Sędziowali: Michał Baca (sędzia główny) oraz Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) – Marek Ziętara (MH Automatyka).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.