MŚ w Amp Futbolu – Polska nie zagra o medale

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Reprezentacja Polski nie zagra o medale Mistrzostw Świata w Amp Futbolu, które rozgrywane są w meksykańskiej miejscowości San Juan de Los Lagos.
We wczorajszym ćwierćfinale podopieczni Marka Dragosza przegrali po karnych z wicemistrzami Świata sprzed czterech lat, Angolą.

W wyjściowym składzie ‚biało-czerwonych’ znalazł się Łukasz Miśkiewicz. Bramkarz z Jastrzębia-Zdroju popisał się wieloma świetnymi interwencjami, ale w 42. minucie musiał uznać wyższość piłkarza z Afryki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy wygraną rywali, Kamil Grygiel doprowadził do wyrównania i dogrywki.

Ta początkowo ułożyła sie po myśli naszego zespołu, kiedy po rzutach wolnych Krystiana Kapłona i Bartosza Łastowskiego Polska prowadziła 3:1. Na dwie minuty przez końcem Angolczycy strzelili kontaktowego gola, a następnie w ostatniej akcji doliczonego czasu gry doprowadzili do remisu (piłka odbiła się od Łastowskiego i zmyliła Miśkiewicza).

W ten sposób o losach awansu do półfinału musiały zadecydować rzuty karne. Łukasza Miśkiewicza w bramce zastąpił Jakub Popławski i spisał się bez zarzutu, broniąc dwa uderzenia rywali. Niestety, do bramki nie trafiła trójka naszych piłkarzy (choć w przypadku Łastowskiego piłka przekroczyła linię bramkową, czego sędzia tego nie zauważył).

W ten sposób naszym piłkarzom pozostała walka o miejsca 5-8.

Skład Polski: Łukasz Miśkiewicz – Mariusz Krzempek, Kamil Rosiek, Przemysław Świercz, Krystian Kapłon, Bartosz Łastowski, Kamil Grygiel oraz Jakub Popławski, Marcin Guszkiewicz, Jakub Kożuch, Krzysztof Wrona, Dawid Dobkowski, Adrian Stanecki

Polska – Angola – 3:3 (karne 2:3)

W mistrzostwach grają zawodnicy z amputacjami kończyn (gracze z pola dolnych, bramkarze – górnych)

Źródło: Olza Sport