O punkty pod Tatrami

Przed jastrzębskimi hokeistami trudny tydzień. Naszą drużynę czekają teraz trzy ciężkie spotkania wyjazdowe z drużynami top 3 ligowej tabeli. Pierwszy sprawdzian już w najbliższą niedzielę w Nowym Targu.

W poprzedniej kolejce jastrzębianie zakończyli dobrą passę siedmiu meczów bez przegranej, która trwała blisko miesiąc. Sposób na ekipę znad czeskiej granicy znalazła Comarch Cracovia. „Pasy” tym samym w pełni zrewanżowały się za porażkę na własnym lodowisku 1:4 z początku roku.

Teraz hokeiści JKH zmierzą się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. „Szarotki” to bardzo niewygodny rywal dla naszej drużyny. Nowotarżanie wygrali jak do tej pory wszystkie trzy ligowe pojedynki (4:1, 1:0, 2:1). Jedno spotkanie padło łupem jastrzębian. W finale rozgrywek o Puchar Polski zawodnicy JKH znaleźli sposób na górali. Pewne zwycięstwo 4:0 dało śląskiej drużynie upragnione trofeum, które przynajmniej w jakimś stopniu zrekompensowało niepowodzenia z zeszłorocznego Play-off.

„Mały rewanż” jastrzębskich hokeistów to nie jedyny pretekst dla Podhala do walki o zwycięstwo przed własną publicznością. Stawką niedzielnego meczu pod Tatrami będzie również trzecia lokata w tabeli. Aktualnie tą pozycje zajmuje Podhale, które ma już osiem punktów przewagi nad czwartym Jastrzębiem. Bezpośrednie starcie jest niezwykle ważne w kontekście rozstawienia przed decydującą fazą rozgrywek.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.