Postawili się mistrzowi

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Do końca walczyli o punkty hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy w niedzielnym pojedynku w Tychach przegrali z mistrzem Polski 1:2. Honorowe trafienie zapisał na swoje konto osiemnastoletni Jan Sołtys. Teraz zawodnicy JKH wrócą na Jastor, by rozegrać derbowy pojedynek z Tauronem KH GKS Katowice. To hitowe starcie już w Barbórkę, czyli 4 grudnia.

Pierwotnie niedzielny mecz miał zostać rozegrany na Jastorze, ale klub z Tychów poprosił o zmianę gospodarza pojedynku z drugiej rundy. Niekwestionowanym faworytem starcia był tyski GKS, który w ostatnich kolejkach notował tendencję zwyżkową. Jastrzębianie natomiast wygrali pięć meczów z rzędu, ale z rywalami notowanymi zdecydowanie niżej, aniżeli mistrz Polski.

Co ciekawe, w premierowej odsłonie lepsze sytuacje do otwarcia wyniku wypracowali sobie jastrzębianie. Przynajmniej dwie z nich powinny zakończyć się trafieniami gości, ale raz zespół gospodarzy uratował Gleb Klimenko, a przy kolejnej okazji zabrakło precyzji.

Po przerwie ostro do roboty wzięli się tyszanie, którzy zdominowali grę w drugiej odsłonie meczu. Po pół godzinie gry taflę Stadionu Zimowego w Tychach zasypały pluszowe maskotki, bowiem właśnie podczas meczu z JKH, tyszanie zorganizowali akcję Teddy Bear Toss. Sygnał do rzucenia pluszaków dał Alexander Szczechura.

Miejscowi mieli jeszcze mnóstwo sposobności, by podwyższyć prowadzenie. Na wysokości zadania stawał jednak Odndrej Raszka, albo w sukurs „przychodziły” mu słupki. Gdy wydawało się, że tyszanie dowiozą minimalne prowadzenie do końca tercji, padł wyrównujący gol. Krążek do świątyni Johna Murray’a wpakował zaledwie osiemnastoletni Jan Sołtys i po 40. minutach gry wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą.

W 44. minucie bliżej trzech punktów byli tyszanie. Z kilku metrów celnie przymierzył Filip Komorski i GKS Tychy prowadził 2:1. Jastrzębianie do samego końca walczyli o wyrównanie, ale na marne. John Murray nie dał się przechytrzyć rywalom i mistrz Polski wygrał ostatecznie 2:1.

Polska Hokej Liga – 27. Kolejka – 02/12/2018 (niedziela) – Tychy – godz. 17:00
GKS TYCHY – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

1:0 – 29:39 – Alexander Szczechura – Gleb Klimenko, Peter Novajovsky
1:1 – 39:01 – Jan Sołtys
2:1 – 43:23 – Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow – Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Novajovsky, Klimenko, Cichy, Szczechura – Kalinowski, Kolarz, Jeziorski, Galant, Kogut.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Grof, Michałowski, Wróbel, Fabusz, Paś – Kubesz, Gimiński, Kominek, Kulas, R. Nalewajka – Bigos, Matusik, Kasperlik, Dubinin, Nahunko – Chorążyczewski, Radzieńciak, Wałęga, Sołtys, Ł. Nalewajka.

Kary: 20:10 / Strzały: 38:26 / Widzów: 1 600.
Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Mateusz Bucki, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Andrej Gusow (GKS Tychy) – Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie