Przełamanie Zrywu

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Dopiero w szóstej kolejce wiosennej rundy rozgrywek piłkarskiej klasy A w Podokręgu Rybnik kibice Zrywu Bzie doczekali się wygranej swojej drużyny. Beniaminek pokonał Górnika Radlin 2:1.

Długo przyszło czekać sympatykom drużyny z Bzia na dobry występ w tym roku. Dotychczas podopieczni trenera Kamila Pająka wyraźnie dołowali i widmo spadku zaczęło poważnie zaglądać im w oczy. Na szczęście przełamanie przyszło w minioną niedzielę (24 kwietnia). Na własnym boisku Zryw pokonał ekipę z Radlina. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Stachera. Jeszcze przed przerwą goście zdołali doprowadzić do wyrównania po uderzeniu Grzegorza Świentego, znanego z występów w czwartoligowym Krupińskim Suszec snajpera. W drugiej połowie gola na wagę pierwszej w tym roku wygranej dla zespołu Zrywu zdobył Mateusz Wiącek.

W najbliższą sobotę (30 kwietnia) Zryw wyjedzie do Radziejowa na mecz z czwartą drużyną w tabeli klasy A. Natomiast we wtorek (3 maja) na własnym boisku podejmować będzie Jedność Rogoźna. W tym meczu jedyną niewiadomą wydają się być rozmiary wygranej zespołu z Bzia. Goście są bowiem najsłabszą drużyną w tym sezonie w rybnickiej klasie A.