Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Do końca rozgrywek ligowych w tym roku pozostały już tylko dwa mecze. W przedostatnim z nich nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z bardzo dobrze spisującą się w tym sezonie Puszczą Niepołomice.

Dobra postawa, o której mowa we wstępie, skutkuje wysoką pozycją w tabeli niepołomiczan. Podopieczni Tomasza Tułacza zgromadzili 27 punktów, czyli jeden mniej od GKS-u, i zajmują aktualnie 6. miejsce, a w dodatku mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz ze Stalą Mielec (przełożony z 17 na 28 listopada).

W związku z tym w minioną sobotę Puszcza miała wolne. Ostatni raz na boisko nasi najbliżsi rywale wyszli 11 listopada, kiedy to mierzyli się przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa. Lider z Częstochowy wygrał to spotkanie 3:1. W spotkaniu tym nie wystąpił najlepszy strzelec Puszczy, Krzysztof Drzazga, który pauzował za żółte kartki, ale podczas meczu z GKS-em będzie już do dyspozycji trenera. Do tej pory wicelider klasyfikacji strzelców zdobył siedem bramek, w tym jedną w spotkaniu rozgrywanym na początku sierpnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Oprócz Drzazgi w meczu przy Harcerskiej na listę strzelców wpisał się także Hubert Tomalski i Puszcza wygrała 2:0. Nasz zespół zrewanżował się 8 września podczas meczu sparingowego rozegranego w Zabierzowie, wygrywając 3:2. Puszcza to zespół, który na własnym terenie jest bezkompromisowy. W dziewięciu spotkaniach tylko raz dzielili się punktami, a poza tym zanotowali cztery zwycięstwa i cztery porażki, przy bilansie bramkowym 9-12.

Dla nas mecz w Niepołomicach będzie okazją do rehabilitacji po wysokiej porażce 1:5 z Rakowem, choć jak wszyscy widzieli, wynik nie do końca oddawał wydarzenia na boisku. Przy nieco lepszej skuteczności rezultat meczu z częstochowianami mógł być inny, dlatego liczymy na poprawę tego elementu w sobotnie popołudnie!

Jarosław Skrobacz przeciwko Puszczy z pewnością nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych do tej pory graczy – Dominika Kulawiaka i Farida Alego, którzy pauzują za cztery żółte kartki, choć jak mówi sam trener: „Czekają nas wymuszone zmiany, ale czasami takie roszady wychodzą na plus i miejmy nadzieję, że tak będzie tym razem.”

Gospodarze również mają swoje problemy. Z gry wykluczeni są podstawowi stoperzy Puszczy – Michał Czarny (kontuzja) i Piotr Stawarczyk (pauza za kartki). Przeciwko GKS-owi nie wystąpi także Longinus Uwakwe (17 występów w tym sezonie, w tym 10 w pełnym wymiarze czasowym), który odniósł uraz w meczu z Rakowem.

Kurs w Fortunie na to, że do przerwy będzie remis, a mecz zakończy się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie, wynosi 6.3.

20. kolejka Fortuna 1 Ligi
Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie
Sobota, 24 listopada, godz. 16:00, Stadion Miejski w Niepołomicach

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Źródło: GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.