SPARING GKS Jastrzębie 0-1 Raków Częstochowa

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

W pierwszym meczu sparingowym w ramach przygotowań do rundy jesiennej I ligi przegrywamy z Rakowem Częstochowa 0:1.
Sparing z Rakowem, który również przebywa na obozie w Kamieniu, był pierwszym, który nasz zespół rozegrał tego lata. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Jako pierwsi dobrą okazję stworzyli częstochowianie, ale Szelong dobrze interweniował po strzale głową tuż pod poprzeczkę. W odpowiedzi minimalnie niecelnie główkował Adam Żak.

W tej części gry bardzo dobrze zaprezentowali się testowany Maciej Spychała oraz Patryk Skórecki. Ten drugi, przy „wykorzystaniu” Damiana Zajączkowskiego bliski był pokonania golkipera Rakowa, ale odbitą od „zająca” piłkę bramkarz naszych rywali zdołał w ostatniej chwili wybić na róg. Chwilę później podobna sytuacja miała miejsce w naszym polu karnym i tym razem piłka po strzale Dariusza Formelli i odbiciu się od Kamila Szymury wpadła do bramki.

W drugiej części gry nastąpiło parę zmian, a na boisku pojawili się m.in. obrońca Marcin Mączka (Zagłębie Sosnowiec, a w poprzednim sezonie BKS Stal Bielsko-Biała) oraz w 70. minucie pomocnik Jacek Wuwer (Pniówek Pawłowice Śląskie). W 60. minucie ładnie z dystansu uderzał Szczęch, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Jakub Szumski. Im bliżej było końca spotkania, tym rzadziej zagrażaliśmy bramce Rakowa, a coraz więcej pracy miał Drazik, który jednak nie dał się pokonać.

Ostatecznie przegraliśmy z Rakowem Częstochowa, z którym zmierzymy się za niecały miesiąc w ramach 2. kolejki I ligi, ale z pewnością sparing ten pod względem gry należy zaliczyć do udanych.

30 czerwca, Kamień, godz. 10:30
GKS Jastrzębie – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 – Dariusz Formella (36 min.)

GKS Jastrzębie: Bartosz Szelong (46. Grzegorz Drazik) – Oskar Mazurkiewicz (46. Marcin Mączka), Piotr Pacholski (63. Kacper Kawula), Kamil Szymura, Dawid Gojny, Damian Zajączkowski (46. Dominik Szczęch), Maciej Spychała (70. Jacek Wuwer), Patryk Skórecki (46. Bartosz Jaroszek), Farid Ali (75. Marcin Ruda), Kamil Jadach (63. Tomasz Dzida), Adam Żak (46. Krzysztof Gancarczyk).

Źródło: GKS Jastrzębie