Środkowa Europa opanowana !!!

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

W dniu 29.11.2015 w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji klub sportowy Nautilus startował w ostatniej finałowej rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży. W imprezie brało udział około 187 zawodników z Czech, Polski i Słowacji.

Nautilus w klasyfikacji Generalne zdobył pierwsze miejsce odnosząc zdecydowane zwycięstwo.
W poszczególnych konkurencjach zawodnicy prezentowali się następująco:
W najmłodszej Kat. wiekowej do 9 lat(E0) najlepszą zawodniczką była Sonia Kiliszewska, która wygrała 2 konkurencje 50 m PP i 100 m PP a na dystansie 50 m BF zdobyła srebrny medal.
W tej samej kat. wiekowej bardzo dobrze wypadła również Tatiana Oszkiel, która zdobyła medale srebrne i brązowe . Obie te zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe.
W nieco starszej kat. E 10-11 lat zawodnicy Filip Giba i Łukasz Majda byli również nie do pokonania i medale na dystansie 50 m PP i 50 m BF podzielili między sobą. Łukasz zdobył 2 złote a Filip 2 srebrne oraz złoto na dystansie 200 m pp.
W tej samej kat. dziewcząt medale zdobywały : Magdalena Gorys trzy brązowe na 50,200m PP i 50 m bf i Emilia Pacyna srebro na 50 m BF
W kat. D chłopców klasą dla siebie był Krystian Albrecht który zdobył trzy medale w tym 2 złote na 50 i 200 m PP i srebrny na 50 m BF. Jeden medal brązowy zdobył również Rafał Granat na dystansie 50 m PP z rekordem życiowym.
W tej samej kat. wiekowej dziewcząt wielką formą błysnęła Martyna Gajór, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium i raz zdobyła srebro . Druga zawodniczka w tej kat. Stefania Kiliszewska również pięknie popływała zdobywając srebrny i brązowy medal.
W kat. C chłopców brązowy medal na dystansie 50 m PP wywalczył Jakub Kosmowski – poprawiając rekord życiowy.
W kat. C dziewcząt niepokonana była Zuzanna Rzepka która wygrała wszystkie wyścigi na 50 i 400 m PP . Klaudia Gorys, która również reprezentowała nas w kat. C zdobyła srebrny medale na dystansie 100 m BF
W klasyfikacji IV Rundy klub Nautilus zdobył I miejsce co jak już wspomnieliśmy na początku dało nam również pierwsze miejsce w punktacji Generalnej ŚPM !!!!
Należy również wyróżnić najmłodszych zawodników w kat. chłopców Mikołaja Kosmowskiego i Wojtka Dziurę którzy mimo ,że nie zdobyli medali to w znaczący sposób przyczynili się do zdobycia tego Pucharu !!!
Bardzo dobrze popływali również pozostali zawodnicy – wielu z nich poprawiało swoje życiówki co bardzo dobrze owocuje przed nowym sezonem 2016.