SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 13-LATKA

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 13-LATKA

Jastrzębscy policjanci odnaleźli zaginionego 13-letniego chłopca. Chłopiec wyszedł na spacer z pieskiem około godziny 20.00 i nie wrócił do domu. Po trzech godzinach poszukiwań prowadzonych przez rodzinę na własną rękę, o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

Informację o zaginięciu chłopca jastrzębscy policjanci otrzymali wczoraj po godzinie 23.00, po trzech godzinach bezowocnych poszukiwań przez rodzinę. Z relacji matki wynikało, że 13-latek o godzinie 20.00 wyszedł z pieskiem na spacer. Gdy przez dłuższy czas nie wracał do domu, rodzina zaczęła poszukiwania na własną rękę. Telefon komórkowy nie odpowiadał. Mundurowi po otrzymaniu informacji natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Z uwagi na panujące mrozy, liczyła się każda minuta.

Przełom w poszukiwaniach nastąpił po północy, gdy podczas poszukiwań 13-latek został zauważony przez patrol ruchu drogowego na ulicy 11-Listopada. Roztrzęsiony chłopiec opowiedział mundurowym, jak piesek zerwał mu się ze smyczy, wiec zaczął go szukać, a telefon komórkowy się rozładował. W trakcie poszukiwań on sam zgubił się w ciemnościach. Całego i zdrowego, choć przemarzniętego przekazano po opiekę taty.

Apelujemy więc o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 997 lub 112.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *