SZYKUJĄ SIĘ DO INAUGURACJI PUCHARU ŚWIATA

Od piątku do niedzieli (22-24 listopada) w Wiśle zaplanowana jest inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich, tymczasem pogoda jak zwykle nie pomaga organizatorom. Wszystko przez wysokie temperatury panujące w listopadzie w naszej części Europy.

Inauguracja Pucharu Świata trzeci rok z rzędu będzie się odbywała w Wiśle. To skocznia świetnie znana Żyle, bo przecież pochodzi on właśnie z tej miejscowości. – Lubię tę skocznię, a najważniejsze jest to, że nie będę miał daleko na inaugurację Pucharu Świata – śmiał się nasz zawodnik, który był czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w ubiegłym sezonie. 

W przerwie między sezonami wiślanin skupiał się szczególnie na tym, by swoje najlepsze próby oddawać nie na treningach, a właśnie w najważniejszych momentach, czyli w zawodach. – I jestem zadowolony z pracy, jaką wykonałem, bo moje skoki przez całe lato były na wysokim poziomie. Przede wszystkim były one bardzo stabilne. I to mnie cieszy – przyznał. 

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wiele czasu poświęcił na doszlifowanie telemarku. Dzięki temu ten element stał się pewniejszy u niego.

W co zatem celuje zimą? – Mam swoje cele i plany na ten sezon, ale o tym, czy udało mi się je zrealizować, to porozmawiamy po zakończeniu zimy – powiedział tajemniczo.

źródło:pzn

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.